Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Musk a jeho internetové vtípky: Poznámkou o kokainu boří rekordy. A jaké jsou „nejlajkovanšjí“ tweety?

Autor: tsv, ČTK - 
29. dubna 2022
11:21

Miliardář Elon Musk, který se v posledních týdnech stal terčem kritiky potom, co poprvé projevil zájem o koupi Twitteru, nahromadil na jednom ze svých příspěvků na sociální síti druhý nejvyšší počet „lajků“ v historii. Zveřejnil ho přitom teprve ve čtvrtek. V příspěvku si nepřímo utahuje z negativní reakce veřejnosti. Musk je nejbohatším člověkem na světě a za Twitter zaplatí kolem 44 miliard dolarů (asi bilion Kč). Jaké tweety obsazují zbylé příčky na seznamu „nejlajkovanějších“ příspěvků?

„Příště koupím Coca-Colu, abych do ní vrátil kokain,“ napsal na Twitteru Musk. Odkázal tím na svůj cíl na Twitteru vytvořit přátelštější prostředí a zároveň na bouřlivou reakci veřejnosti, která se v mnohých případech z Muskova rozhodnutí koupit sociální síť dvakrát neraduje. Příspěvek dosud nasbíral 4,4 milionu lajků, čímž se stal druhým „nejlajkovanějším“ tweetem v historii sociální sítě. Oblíbený nápoj obsahovala návykovou látku ještě na konci 19. století, kdy bylo její užití definitivně zilegalizováno.

V ten samý den večer přidal Musk další humorný příspěvek, tentokrát se jednalo o snímek falešného tweetu z miliardářova účtu, ve kterém stálo: „Teď koupím McDonald a opravím všechny stroje na zmrzlinu…“ Ke zveřejněnému snímku napsal: „Poslouchej, neumím zázraky.“ Na příspěvek upozornil německý server Bild.

„Nejlajkovanější“ tweety

Tweetem s historicky nejvyšším počtem srdíček (konkrétně se 7,2 milionu) je oficiální oznámení o úmrtí oblíbeného herce Chadwicka Bosemana, který v roce 2020 zemřel na rakovinu tlustého střeva. Bylo mu pouhých 43 let. Do povědomí veřejnosti se dostal hlavně díky své roli Černého pantera, tedy jednoho z hrdinů světa Marvelu.

Na třetí příčce se drží příspěvek bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy, který v roce 2017 v reakci na útok na demonstranty ve městě Charlottesville citoval bojovníka za svobodu Nelsona Mandelu. Při útoku zemřel jeden člověk, 35 lidí vyvázlo se zraněním. „Nikdo se nerodí s nenávistí vůči dalšímu člověku kvůli barvě jeho kůže, jeho původu nebo jeho náboženství,“ citoval Obama. Příspěvek dosud nasbíral 4,1 milionu lajků.

Čtvrtým nejlajkovanějším tweetem je příspěvek současného amerického prezidenta Joe Bidena, který v den své inaugurace na Twitteru napsal následující: „V Americe nastal nový den.“ Tweet „lajkly“ 4 miliony lidí.

Video  Elon Musk a projekt Starlink  - Videohub
Video se připravuje ...

krtek. ( 29. dubna 2022 15:48 )

Musku, kup prosím Kostelecké uzeniny a vrat do buřtů maso

ladyhelmet ( 29. dubna 2022 14:58 )

Ty si Teslu dovolit nemozes chytroline, tak aspon nezavid, chod makat, mozno sa ti to raz vyplati.

ladyhelmet ( 29. dubna 2022 14:57 )

Co melies za sracky? Aspon raz chod navstivit USA a netrep bulvarne kktiny co si nasiel na internete.

ladyhelmet ( 29. dubna 2022 14:56 )

Uz sa tesim ako vsetci liberalni tajtrlici odpalia z Twitteru a bude od nich pokoj.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud