Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Muskův obchod roku: Šéf Tesly koupil sociální síť twitter za neuvěřitelnou cenu!

Aktualizováno -
25. dubna 2022
22:19
Autor: ČTK - 
25. dubna 2022
21:00

Americký miliardář Elon Musk se dohodl, že koupí internetovou společnost Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Oznámila to dnes firma. Musk tak získá kontrolu nad vlivnou sociální sítí používanou miliony lidí na celém světě. Po dokončení transakce budou akcie Twitteru staženy z burzy, na kterou vstoupily v roce 2013.

Musk již začátkem dubna oznámil, že koupil v Twitteru zhruba devítiprocentní podíl. V polovině dubna pak přišel s nabídkou na převzetí celého podniku. „Podle podmínek dohody obdrží akcionáři Twitteru za každou kmenovou akcii 54,20 dolaru v hotovosti,“ uvedla dnes firma.

„Doufám, že i moji nejhorší kritici zůstanou na Twitteru, protože to znamená svobodu slova,“ napsal na síť, kde má už teď přes 83 milionů sledujících.

Podle Muska je nutné, aby byl Twitter převeden do soukromého vlastnictví, aby se mohl rozvíjet a stal se skutečnou platformou pro svobodné vyjadřování.

„Svoboda projevu je základem fungující demokracie a twitter je digitální náměstí, na kterém se diskutuje o zásadních věcech pro budoucnost lidstva,“ uvedl Musk v dnešní tiskové zprávě společnosti Twitter. „Twitter má obrovský potenciál. Těším se, že budu s touto firmou a s uživatelskou komunitou pracovat na jeho využití,“ dodal.

Musk je šéfem automobilky Tesla a nejbohatším člověkem na světě. Časopis Time i ekonomický list Financial Times jej loni v prosinci vyhlásily osobností roku.

Bílý dům se dnes k dohodě o převzetí společnosti Twitter odmítl vyjádřit. Upozornil nicméně, že prezidenta Joea Bidena dlouhodobě znepokojuje síla sociálních médií a jejich schopnost šířit dezinformace.

Sociální síť Twitter byla pro veřejnost otevřena před téměř 16 lety, 15. července 2006. Umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli, známé jako tweety.

Video  Elon Musk a projekt Starlink  - Videohub
Video se připravuje ...

rukka ( 17. května 2022 10:14 )

nekoupil

viho ( 26. dubna 2022 01:14 )

Kdyby měl pan Musk s Twitterem takové bohulibé zájmy, jaké deklaruje, tak by ty peníze věnoval do nějaké transparentní neziskové organizace, která by Twitter provozovala. Dnešní proxy svět ale nefunguje tak idealisticky a mocní stojící za postavou jménem Elon Musk mají své zájmy... Například z nějakého záhadného důvodu se z Twitteru stal hlavní komunikační nástroj většiny světových vlád a politiků, takže možnosti vlastníka Twitteru je ovlivňovat jsou jistě značné, a to už za těch 44 miliard USD asi někomu stojí...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud