Neděle 22. května 2022
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Polojasno 22°C

Poslední vzkaz před krveprolitím: „Musí být potrestáni,“ psal vrah (†18) z univerzity otci

Autor: sova - 
25. ledna 2022
11:48

Běsnění na univerzitě v Heidelbergu se dvěma mrtvými mohlo skončit mnohem hůř. Podle policie měl vrah v batohu dalších 100 nábojů. Podle policie muž bezprostředně předtím poslal svému otci zprávu přes WhatsApp. Napsal, že „lidé musí být potrestáni“, uvedl šéf mannheimské policie Siegfried Kollmar. Dodal, že podrobnosti je třeba ještě ověřit. „V příštích dnech budeme zkoumat jeho okolí, a to za plného provozu,“ řekl. Píše to německý list Bild.

V poledne vtrhl student biologie se světlým batohem na zádech a dvěma puškami do přednáškové místnosti na univerzitě v Heidelbergu a začal střílet z brokovnice.

Vrah střelil mladou ženu (†23) do hlavy – těžkým zraněním podlehla kolem 16. hodiny. Dvě ženy (19, 21) a jeden muž (20) byli lehce zraněni. Po činu Němec utekl před univerzitní budovu a spáchal sebevraždu.

Útočil na někoho konkrétního?

Podle policie měl osmnáctiletý mladík v batohu dalších 100 nábojů. Měl dokonce čas je nabít, ale nakonec přestal střílet. Podle policejního šéfa Kollmara zatím není jasné proč. Nebylo možné ani vyloučit, že měl útočit na konkrétní osobu.

Osmnáctiletý mladík žil v Mannheimu a podle vyšetřovatelů získal zbraně v zahraničí teprve před několika dny. Existují doklady o jejich nákupu. Mladý muž neměl zbrojní průkaz a nebyl v minulosti odsouzen. Nyní je třeba objasnit, kdo prodal zbraň někomu, kdo nemá zbrojní průkaz.

Pachatel bez motivu i řidičáku

Podle policie bylo první tísňové volání přijato ve 12.24 hodin. O šest minut později byly na místě první záchranné složky. Krátce poté bylo v areálu školy objeveno tělo údajného pachatele.

Protože tělo mladíka mělo na sobě batoh s neznámým obsahem, policie se k němu dlouho nemohla dostat. Mohlo jít o výbušninu, vysvětlil Kollmar. Zemský kriminální úřad Bádenska-Württemberska proto vyslal na prohlídku batohu také pyrotechniky.

Policie v současné době předpokládá, že šlo o akt vztahových nebo psychických problémů. Podle prvních informací neměl mladý muž žádné politické ani náboženské motivy. Pachatel zatím nebyl policií zaregistrován. Neměl také řidičský průkaz. „Je to velmi neobvyklá situace,“ řekl policejní šéf.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa