Sobota 29. ledna 2022
Svátek slaví Zdislava, zítra Robin
Oblačno, sněžení 4°C

Taková „normální“ rodinka: Politik se vyfotil s dětmi a ženou před stromkem, drží zbraně

Autor: ČTK - 
5. prosince 2021
20:57

Pobouření vyvolal americký republikánský zákonodárce Thomas Massie, když v sobotu na twitteru zveřejnil fotku sebe a své po zuby ozbrojené rodiny před vánočním stromkem. Učinil tak jen několik dní poté, co 15letý Ethan Crumbley zastřelil čtyři spolužáky na střední škole v americkém státě Michigan.

„Veselé Vánoce! ps. Santo, prosím, dones munici,“ napsal padesátiletý politik z Kentucky pod fotku, na níž on i šest i dalších lidí drží automatické a poloautomatické zbraně. Všichni - včetně několika velmi mladistvě vyhlížejících osob - se přitom zeširoka usmívají.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „No teda, jaké načasování! Poté, co byly zastřeleny čtyři děti. Celá rodina vystrašených, slabých loserů. Vůbec se nestydíte?“ dotazoval se na twitteru uživatel Sebastian Roché. „Po zuby ozbrojení věřící lidé. Z toho v dějinách NIKDY nevzešlo nic špatného, že?“ tázal se zase uživatel Luis Di Vasca. Další lidé pak Massiemu sdíleli fotky svých blízkých, kteří při podobných útocích, jako byl ten v Michiganu, přišli o život.

Řada uživatelů twitteru ale Massieho také obhajuje, tvrdí, že fotka nemá se školním útokem nic společného a zdůrazňuje důležitost právo nosit zbraň, které je zakotvené i v americké ústavě. Do dnešního večera SEČ příspěvek politika získal 69.000 liků.

gejsovic ( 6. prosince 2021 17:09 )

Americký sen,všude válčit za každou cenu

erichos ( 6. prosince 2021 05:03 )

Toto už o něčem svědčí.Intelekt tam opravdu chybí

Zobrazit celou diskusi
Další videa