Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

PPF po Kellnerově smrti (†56) koupila další komplex kanceláří v USA. Tentokrát na slunné Floridě

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
3. prosince 2021
20:10

Česká společnost PPF Real Estate dokončila převzetí rozsáhlého kancelářského objektu SouthPark Center v Orlandu na Floridě. Cena transakce přesáhla přibližně sedm miliard korun. Firma o tom v pátek informovala v tiskové zprávě. Pro PPF jde o druhou nemovitostní akvizici ve Spojených státech po převzetí kancelářského parku v Atlantě na začátku tohoto roku. První transakci v USA dojednával ještě zakladatel a majoritní vlastník PPF Petr Kellner, který tragicky zemřel letos v březnu při nehodně vrtulníku na Aljašce.

Komplex SouthPark Center v Orlandu zahrnuje deset samostatných kancelářských budov s celkovou pronajímatelnou plochu 120 tisíc metrů čtverečních kancelářských a obchodních prostor. Mezi nájemci jsou společnosti jako Booking.com, Accenture nebo zbrojovka Lockheed Martin.

Transakce patří podle PPF Real Estate mezi největší svého druhu na trhu kancelářských nemovitosti v centrálním regionu Floridy. Kromě kancelářského komplexu transakce zahrnuje i 12,5 hektaru pozemků pro budoucí výstavbu komerčních nemovitostí.

PPF posílila na trhu komerčních nemovitostí v USA

„PPF Real Estate tak pokračuje v geografickém rozkročení v rámci nastoupené diverzifikaci svého portfolia. Americký realitní trh poskytuje řadu zajímavých příležitostí a my se dále díváme na různé možnosti, jak urychlit růst a diverzifikaci našeho portfolia i jeho průnik do nových segmentů trhu,“ uvedl výkonný ředitel PPF Real Estate USA Aaron Smith.

Akvizice v Orlandu je druhou transakcí PPF Real Estate po převzetí kancelářského parku Mansell Overlook v Atlantě na začátku roku. „Celkový objem alokovaných investic pro tyto transakce a budoucí rozvoj byznysu na trhu v USA překročil po roce působení PPF Real Estate v Americe částku 500 milionů dolarů,“ uvedla dnes firma.

Finanční skupina PPF, mateřská společnost PPF Real Estate USA, podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Skupina vlastní aktiva ve výši přesahující bilion korun a zaměstnává celosvětově 82 tisíc lidí.

Video Třicet let existence společnosti PPF - Videohub

tomik007 ( 4. prosince 2021 14:48 )

KIKINA se rozjela 🤹‍♂️

Zobrazit celou diskusi
Další videa