Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 9°C

PPF po Kellnerovi (†56): Vdova Renata je nejbohatší Češkou? Zastupuje všechny dědice

Aktualizováno -
25. května 2021
15:55
Autor: ČTK - 
25. května 2021
14:52

Koncovým vlastníkem skupiny PPF se stala Renata Kellnerová, vdova po hlavním majiteli Petrovi Kellnerovi, který zemřel koncem března při pádu vrtulníku na Aljašce. Vyplývá to z hlášení, které PPF předala České národní bance. Upozornil na to Ekonomický deník. Podle PPF byla podle jmenována správcem jeho pozůstalosti.

Podle oznámení v Centrálním úložišti regulovaných informací u ČNB nastala změna, která se týká koncového majitele podílů ve společnostech O2 CR a Moneta Money Bank. Podle prvního oznámení se Kellnerová stala prostřednictvím řetězce firem a skupiny PPF majitelkou 83,57 procenta akcií O2. Druhé oznámení informuje o tom, že Kellnerová nově kontroluje 29,94 procenta akcií Monety.

Podle skupiny PPF byla Kellnerová jmenována správcem jeho pozůstalosti, napsal na twitteru mluvčí skupiny Vladimír Mlynář. „Renata Kellnerová zatím pouze v dědickém řízení zastupuje dědice. Rozhodně nelze tvrdit, že je už dědické řízení uzavřeno. Naopak jsme teprve na začátku,“ napsal Mlynář.

Finanční skupinu PPF vede čtyřčlenný řídící výbor, který vznikl v dubnu. Členy jsou oba minoritní podílníci skupiny Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart, finanční ředitelka Kateřina Jirásková a právník Tomáš Brzobohatý. Jednání se pravidelně účastní i Kellnerová. „Výbor je poradním orgánem Bartoníčka, a z logiky věci se zde tedy nyní diskutují zásadní byznysová rozhodnutí skupiny PPF,“ uvedl mluvčí PPF Leoš Rousek.

Loni se PPF poprvé propadla do ztráty

Bartoníček má mimo jiné na starosti telekomunikační aktiva a biotechnologie, Duvieusart splátkovou skupinu Home Credit, Jirásková zodpovídá za finanční kondici PPF a Brzobohatý, který zastupuje zájmy Kellnerovy ženy a čtyř dětí, má na starosti fúzi Air Bank s bankou Moneta Money Bank.

PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Celosvětově na konci roku 2020 zaměstnávala více než 94 000 lidí. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku. Majoritním vlastníkem PPF Group, N. V. byl až do své smrti nejbohatší Čech Kellner, který podle výroční zprávy společnosti ovládal 98,93 procenta PPF.

Loni se PPF poprvé ve své třicetileté historii propadla do ztráty, která činila 291 milionů eur (7,42 miliardy Kč), zatímco o rok dříve dosáhla čistého zisku 1,005 miliardy eur (25,5 miliardy Kč). Ve druhém loňském pololetí dosáhla zisku 93 milionů eur (2,4 miliardy Kč), zatímco v tom prvním byla ve ztrátě 384 milionů eur (9,5 miliardy Kč).

llenourek ( 26. května 2021 00:20 )

Petr, jako Petr, krásný když věří manželce....určitě udělal dobře....

tomik007 ( 25. května 2021 21:05 )

A ted uz se nezjisti jestli vůbec existoval...🙄

padouch236 ( 25. května 2021 19:11 )

Peníze nejsou vše, podívejte jak skončil Kelner miliardovaní. Ne, že bych mu to přál...

NovyZakon ( 25. května 2021 17:59 )

Proč ochraňuj? Klidně si Boha koupí, když ho bude k něčemu potřebovat ......

janapu ( 25. května 2021 16:32 )

Tak to Bůh ji ochraňuj.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa