Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Zoufalý útěk před šílencem: 17 zraněných! Muž v masce Jokera bodal nožem v metru v Tokiu

Autor: ČTK - 
31. října 2021
20:13

Policie v Japonsku zatkla muže, který dnes zaútočil nožem na cestující ve vlaku v Tokiu. Sedmnáct lidí utrpělo zranění, u části z nich jde o bodné rány, informuje agentura AP. Útočník převlečený za Jokera, postavu ze série o Batmanovi, zřejmě s pomocí hořlaviny založil v jednom z vagónů oheň, a způsobil tak mezi pasažéry paniku. Mnoho z nich cestovalo v kostýmech, mířili na oblíbené oslavy Halloweenu.

Starší muž, kterého útočník pobodal, je v bezvědomí a v kritickém stavu. Vážný je stav několika dalších lidí.

Na jednom z videí zveřejněných na twitteru je vidět, jak se davy lidí tlačí z vagónu, kde se o několik vteřin později rozhoří plamen. Na jiném videu se cestující tlačili ven i okny vagónu na nástupiště, u kterého vlak nouzově zastavil.

Myslel jsem si, že jde o halloweenský žertík. Pak jsem ale viděl, jak se k nám blíží muž a pomalu mává dlouhým nožem,“ řekl listu Jomiuri šimbun jeden z očitých svědků.

Čtyřiadvacetiletý útočník se po činu usadil v prázdném vagónu a kouřil cigaretu. Policie ho zatkla na místě a obvinila z pokusu o vraždu. Podle místních médií policistům řekl, že „chtěl zabíjet, aby mohl být odsouzený k smrti“.

Útok se odehrál ve vlaku na lince Keio, která spojuje čtvrť Šindžuku s předměstími v západní části metropole. Policie 24letého muže zatkla na místě činu a obvinila z pokusu o vraždu.

Japonsko je známé svou relativně nízkou kriminalitou. Po přelomu tisíciletí se ale stalo dějištěm série útoků spáchaných nožem či jinými bodnými nebo sečnými zbraněmi. Letos v srpnu v srpnu 36letý muž v příměstském vlaku v Tokiu pobodal nejméně deset lidí, později vyšetřovatelům řekl, že se zaměřil na ženy, které vypadaly šťastně.

Video  Reflex podcast: Mistr bojových umění a japanolog Jakub Zeman  - Reflex.cz
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud