Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Trump chystá spuštění vlastní sociální sítě: Facebook a twitter ho dál blokují

Autor: ČTK - 
21. října 2021
05:54

Bývalý americký prezident Donald Trump ohlásil vznik vlastní sociální sítě. Nová aplikace má konkurovat velkým americkým digitálním firmám a postavit se jejich tyranii, dodal Trump. Služba by podle plánů měla být spuštěna ve zkušebním provozu v listopadu, uvedla agentura AP.

O vytvoření vlastní sociální sítě Trump hovořil poté, co provozovatelé sociálních sítí facebook a twitter zrušili jeho profily v souvislosti s útoky na sídlo amerického parlamentu Kapitol z letošního 6. ledna. Podle agentury Bloomberg twitter, kde Trumpa sledovalo až 80 milionů profilů, vyloučil bývalého prezidenta natrvalo. V případě facebooku je Trumpův profil zablokován nejméně do roku 2023.

Na nepříznivé zacházení na největších sociálních sítích si Trump stěžoval i nyní. „Žijeme ve světě, kde je Tálibán hojně zastoupen na twitteru, vašeho milovaného prezidenta tam ale umlčeli,“ uvedl Trump s tím, že takový stav je pro něj nepřijatelný.

Twitter a další sociální sítě patřily k hlavním komunikačním kanálům mezi Trumpem a jeho voliči. Bez nich je závislý na pořádání mítinků či rozhovorech na spřátelených stanicích. Vytvořením nové sociální sítě se bývalý prezident podle agentury Bloomberg zřejmě snaží navázat nové spojení se svými příznivci.

Společnost Trump Media & Technology Group, které Trump šéfuje, by podle plánů měla spustit aplikaci TRUTH social ve zkušebním provozu v listopadu. S celostátním rozvojem nové sociální sítě firma počítá v příštím roce. Společnost chce také vstoupit na burzu.

Video Donald Trump opouští Bílý dům - Reuters

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa