Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Kapitán Kirk se podívá do vesmíru. Herce ze Star Treku „ke hvězdám“ vezme Bezos

Autor: ČTK - 
4. října 2021
18:49

Kapitán Kirk ze Star Treku, respektive herec William Shatner, který ho ve stejnojmenném seriálu ztvárnil, tento měsíc poletí do vesmíru. Oznámila to společnost Blue Origin Jeffa Bezose, s níž se herec za hranice vesmíru 12. října vydá. Nosná raketa s modulem odstartuje ze západního Texasu.

Ve věku 90 let se Shatner stane nejstarším člověkem ve vesmíru. Na palubě modulu společnosti Blue Origin se připojí ke třem dalším lidem. Dva z nich budou platící zákazníci. Posledním z cestujících je zaměstnanec Blue Origin. Bude to druhý start stroje této společnosti s posádkou.

Kapitán Kirk se na 10 minut podívá do vesmíru. Herce ze Star Treku „ke hvězdám“ vezme Bezos. Kapitán Kirk se na 10 minut podívá do vesmíru. Herce ze Star Treku „ke hvězdám“ vezme Bezos. | Reuters

Jeff Bezos se zúčastnil debutového letu v červenci, který byl výjimečný mimo jiné i tím, že najednou překonal rekordy nejstaršího i nejmladšího člověka ve vesmíru. S Bezosem letěli jeho bratr Mark a také 82letá průkopnice letectví Wally Funková a 18letý Oliver Daemen.

„O vesmíru už jsem se něco naposlouchal. Využívám příležitosti, abych se přesvědčil na vlastní oči. Je to zázrak,“ uvedl Shatner v prohlášení. Let bude trvat deset minut, modul s cestovateli vystoupá do výšky 106 kilometrů. Za hranici vesmíru se obecně považuje výška 100 kilometrů nad povrchem Země.

Video  Astrobioložka Michaela cvičí na Havaji posádky pro podmínky na Měsíci i Marsu. Co jí nejvíc chybí?  - Martin Valeš
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud