Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Polojasno 9°C

Parta kamarádů se na Mallorce šla koupat do velkých vln. Dvě mladé ženy (†23 a †25) to nepřežily

Autor: ČTK, šamol - 
2. září 2021
13:00

Silné přívalové deště postihly ve středu střed a severovýchod Španělska, za tři hodiny někde napršela více než polovina srážek obvyklých v místě za rok. V katalánské obci Alcanar muselo osm desítek lidí strávit noc v hotelu, domy a silnice ničil ohromný proud vody i v provincii Toledo nedaleko Madridu. Varování před vydatnými dešti platí v Katalánsku a dalších regionech také dnes.

Agentura EFE informovala o úmrtí dvou německých turistek, které se se čtyřmi přáteli v noci na baleárském ostrově Mallorca vydaly do moře koupat i přes varování před velkými vlnami. Jedna žena ve věku 23 let zemřela na místě, druhou ve věku 25 let převezli v kritickém stavu do nemocnice, kde asi hodinu před polednem zemřela. Jejich čtyřem kamarádům se podařilo z moře dostat včas.

V části Katalánska a ve Valencii ve středu proud vody a bahna zničil řadu domů a strhával s sebou auta. Stejná situace byla v provincii Toledo, kde na dálnici bahno uvěznilo desítky aut. Některé lidi museli z jejich vozů ve středu vyprošťovat hasiči. Některé silnice jsou stále neprůjezdné.

V obci Alcanar (katalánská province Tarragona) muselo 77 lidí strávit noc v hotelech či tělocvičnách. Podle deníku El País tam spadlo ve středu za tři hodiny 252 litrů vody na metr čtverečních, za celý rok tam naprší asi dvojnásobek.

I dnes platí vysoké nebezpečí kvůli dešťům na Mallorce a Menorce, kde hrozí opět velké vlny, varování platí i pro Tarragonu, Castellón a Valencii. Nižší stupeň rizika byl pro dnešek kvůli dešťům vyhlášen i pro několik oblastí v centrální části Španělska, včetně Madridu, a také pro katalánskou Barcelonu.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa