Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Z Prahy do Berlína už zase i vlakem. Němečtí strojvedoucí ukončili stávku za vyšší platy

Autor: ČTK - 
13. srpna 2021
08:35

V Německu v pátek nad ránem skončila stávka strojvedoucích za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky v nákladní i osobní železniční dopravě. Zkomplikovala provoz na německé železnici především ve středu a ve čtvrtek. Do dnešního provozu vstoupila železnice podle agentury DPA do značné míry normálně. S koncem stávky se obnovuje i přímé spojení mezi Berlínem a Prahou.

Nákladní strojvedoucí protest zahájili už v úterý večer a o několik hodin později se k nim připojili kolegové z osobní přepravy.

Stávka, kterou zorganizovaly odbory německých vlakvedoucích GDL, skončila podle plánu dnes v 02:00 SELČ. O dvě hodiny později mluvčí drah podle DPA potvrdil, že dnešní provoz na železnici začal většinou normálně. Ojediněle se však mohou vyskytnout omezení. „Prosíme naše cestující, aby se před nástupem jízdy informovali v digitálních informačních médiích Deutsche Bahn,“ řekl mluvčí.

Další stávky jsou podle DPA možné, ale tento víkend by to postihnout nemělo. Šéf GDL Claus Weselsky má na předpolední tiskové konferenci informovat o bilanci nyní skončené stávky.

Video  Protest autobusů  - Za autobusy
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi