Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Miliardář Musk ve slavné americké show přiznal, že trpí Aspergerovým syndromem

Autor: tsv - 
9. května 2021
10:10

Slavný miliardář, podnikatel a zakladatel společností Tesla a SpaceX Elon Musk se ve slavné americké show Saturday Night Live svěřil s psychickou poruchou. Dle svých vlastních slov žije s Aspergerovým syndromem.

V monologu epizody populární show vysvětlil, že lidé mívají často problém rozpoznat, zda si Musk dělá srandu, či svá slova myslí vážně. „Je úžasné moderovat Saturday Night Live, a myslím to vážně. Někdy, když něco řeknu, musím říct, že to myslím vážně,“ řekl podnikatel.

Pokračoval vysvětlením, že trpí Aspergerovým syndromem, a pochlubil se tím, že je prvním moderátorem show SNL s touto poruchou. „Minimálně jsem první, kdo to přiznal,“ dodal. Za prvního je ale považován komik Dan Aykroyd, který v show vystupoval v roce 2003 a již dříve otevřeně promlouval o své diagnóze lehké formy poruchy.

Porucha s negativním vlivem na rodinné a přátelské vztahy

Aspergerův syndrom spadá do autistického spektra a častěji postihuje muže. Lidé s touto poruchou mívají problém porozumět ostatním a pociťují komplikace v situacích vyžadujících empatii. Porucha má negativní vliv na jejich sociální život a rodinné a přátelské vztahy, stejně tak představuje komplikace v pracovním a školním prostředí.

„Divné věci“ na twitteru

Elon Musk v epizodě vtipkoval i o svých příspěvcích na twitteru, které vedly ke kritice jeho přítomnosti v show. „Podívejte se, vím, že někdy zveřejňuji divné věci, ale tak prostě můj mozek funguje,“ řekl.

„Těm, které jsem urazil, chci jen říct, že jsem přetvořil elektrická auta a posílám lidi na Mars v raketě. Mysleli jste si, že budu jen normální obyčejný chlap?“ žertoval.

Musk je se svým ročním výdělkem ve výši 177 miliard dolarů (3,7 bilionu korun) jedním ze tří nejbohatších lidí na světě. Show se zúčastnila i jeho matka, modelka Maye Musk, která vyprávěla o Elonově dětství.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa