Čtvrtek 13. května 2021
Svátek slaví Servác, zítra Bonifác
Oblačno, déšť 21°C

První dáma USA Jill Bidenová zamířila do nemocnice kvůli „proceduře“. Důvod nejasný

Autor: Darina Jíchová - 
14. dubna 2021
18:42

Americký prezident Joe Biden (78) kvůli manželce pozměnil svůj středeční plán, první dáma Spojených států totiž musela do nemocnice. Podle Bílého domu Jill Bidenovou (69) čekala „běžná lékařská procedura“, kterou snášela dobře. Proč musela první dáma vyhledat lékařskou pomoc, se ale neví. Bidenová dosud působila zdravě jako rybička, uvedl list Daily Mail.

Podle tiskové kanceláře Bílého domu došlo ke změně pracovního rozvrhu u prezidenta i první dámy, jednalo se o náhlé rozhodnutí, které bylo zveřejněno až v úterý večer.

Prezidentský pár zamířil do vojenské nemocnice Waltera Reeda, která se stará o zdraví první rodiny. Bidenová podstoupila ve středu „běžný lékařský zákrok“, jak uvedl Bílý dům dle agentury AP.

Biden osobně doprovázel svou manželku do ambulantního centra poblíž kampusu Univerzity George Washingtona. Do Bílého domu se vrátili Bidenovi po cca dvou hodinách. „První dáma proceduru dobře snášela,“ uvedla v prohlášení ředitelka komunikace Elizabeth Alexanderová. Bidenová následně navázala na svůj oficiální harmonogram.

Detaily o tom, jaká procedura první dámu čekala, nejsou známé, její tiskový mluvčí nenabídl žádné vysvětlení, pouze to, že jde o běžnou, skoro až rutinní záležitost.

Zdravotní stav Bidenové se až dosud zdál být v naprostém pořádku, na rozdíl od prezidenta, který se například hned v listopadu po vítězství u voleb poranil při hře se psem.

Biden a jeho zdravotní problémy

V 80. letech prodělal Biden dvě mozková aneuryzmata, jedno z nich mu prasklo. Dále se prezident potýkal s hlubokou žilní trombózou nebo plicní embolií. Podstoupil operaci žlučníku a lékaři mu našli benigní polypy. Minulý měsíc vyvolal obavy jeho pád na schodech prezidentského speciálu, čehož využili jeho oponenti a rozpoutali debaty o Bidenově zdraví.

Operaci během svého čtyřletého období v Bílém domě podstoupila i předchůdkyně Bidenové Melania Trumpová. Ta musela v roce 2018 do nemocnice kvůli ledvinám, lékaři jí objevili nezhoubný nádor. U Bidenové se s největší pravděpodobností jedná skutečně jen o něco „malého“, když se hned odpoledne vrátila do práce.

Video Biden upadl na schodech při cestě do Air Force One. Hned natřikrát. - Reuters

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa