Neděle 28. únor 2021
Svátek slaví Lumír, zítra Bedřich
Polojasno 6°C

Exploze, náhlé klesání a příprava na smrt! Boeingu po startu začal hořet motor: Kusy dopadly na domy

Autor: ČTK - 
21. února 2021
06:49

Letadlu amerických aerolinek United Airlines, na jehož palubě bylo 241 lidí, se v sobotu odpoledne místního času (pozdě večer SEČ) krátce po startu z letiště v Denveru porouchal jeden z motorů a začal hořet. Letadlo se bezpečně vrátilo na letiště, ale obrovský kus motoru spadl do rezidenční čtvrti před dveře rodinného domu. Informoval o tom server BBC. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Boeing-777 s 231 cestujícími a 10 členy posádky směřoval do havajského Honolulu. Po startu z mezinárodního letiště z Denveru pilot oznámil, že se vrací zpět, v tom okamžiku byla slyšet velká exploze, řekl agentuře AP jeden z cestujících. „Letadlo se začalo třást a ztráceli jsme výšku,“ popsal David Delucia. Řekl také, že si s manželkou dali do kapsy peněženku s doklady, aby v případě pádu mohli být identifikováni.

Na sociálních sítích se objevilo i video, které natočil jeden z cestujících a na němž je vidět hořící motor letadla.

„Z okna jsem viděla odletovat kusy stroje. Raději jsem si ani nechtěla představovat, odkud odpadávají. A jen jsem se modlila, abychom bezpečně přistáli,“ řekla médiím další z cestujících. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) posléze oznámil, že let číslo 328 měl poruchu na pravém motoru.

Policie čtvrti Broomfield, která je předměstím Denveru, zveřejnila na twitteru fotografie domu, před nímž je obrovský kus zřejmě části motoru letadla. Přidala k tomu upozornění, aby se lidé nalezených částí letadla nedotýkali a nehýbali s nimi, aby nemařili vyšetřování.

Jen den předtím, v sobotu, kusy jiného letadla padaly nad Nizozemím. Součástky jednoho ze čtyř motorů Boeingu 747 letícího z Maastrichtu do New Yorku zranily dva lidi a poškodily několik domů a automobilů. Letoun musel nouzově přistát v Lutychu. 

Citronel ( 21. února 2021 07:32 )

Kochat se timto pohledem, tak si v panice otevru okenko a vyskocim. To je pro tento model asi konečná.

Zobrazit celou diskusi
Další videa