Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, sněžení 0°C

Druhý muž Al-Káidy je mrtvý. Teroristu zabily afghánské jednotky při speciální operaci

Autor: ČTK - 
25. října 2020
08:30

Afghánské bezpečnostní složky zabily druhého muže teroristické sítě Al-Káida. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na tweet afghánské zpravodajské služby NDS. Abú Muhsín Masrí figuroval na seznamu nejhledanějších teroristů amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

Masrího smrt potvrdil šéf amerického Národního protiteroristického střediska (NCTC) Chris Miller. Jeho „odstranění z bitevního pole představuje zásadní komplikaci pro teroristickou organizaci, která soustavně zažívá strategické ztráty, k nimž napomáhají Spojené státy a jejich partneři“, konstatoval šéf NCTC.

Masrí, původem z Egypta, byl ve Spojených státech obviněn z toho, že materiálně podporoval teroristickou organizaci a ze spiknutí za účelem zabití občanů USA. Druhý muž Al-Káidy byl podle NDS zabit při operaci v provincii Ghazní na východě Afghánistánu. FBI odmítlo věc komentovat.

Spojené státy po únorové dohodě s islamistickým hnutím Tálibán stahují své vojáky z Afghánistánu. Podle Bílého domu by tam měla do začátku příštího roku zůstat asi polovina ze současných 5000 Američanů. Tálibán v dohodě poskytl bezpečnostní záruky a zavázal se bojovat proti teroristickým uskupením.

Lubomr Babek ( 25. října 2020 11:37 )

"Druhý muž Al-Káidy je mrtvý".
Já bych doporučoval zneškodnit ještě třetího, čtvrtého, pátého, šestého, sedmého, osmého, devátého, no však víte, prostě všechny.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud