Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Emeritní papež Benedikt XVI. bojuje s infekcí obličeje. „Růže“ mu znemožňuje i mluvení

Autor: ČTK - 
3. srpna 2020
23:10

Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl, informoval v pondělí s odvoláním na papežova životopisce Petera Seewalda deník Passauer Neue Presse. Vatikán zdravotní stav emeritní hlavy církve označil za „ne příliš znepokojující“, uvedla agentura Reuters. Třiadevadesátiletý Benedikt má dlouhodobě podlomené zdraví, což byl také jeden z důvodů, proč před sedmi lety jako první papež za bezmála 600 let rezignoval na vedení církve.

Podle Seewalda má emeritní papež bolestivou infekci obličeje, lidově známou jako růže, a ačkoliv je stále intelektuálně na výši, má obtíže s mluvením. I přes onemocnění zůstává Benedikt optimistický, dodal Seewald, a když mu to zdravotní stav dovolí, chce se vrátit k psaní.

Benedikt v červnu navštívil v bavorském Řezně svého umírajícího bratra. Jednalo se o jeho první cestu mimo Itálii od roku 2013, kdy rezignoval na funkci hlavy katolické církve. Jeho bratr a německý katolický kněz Georg Ratzinger zemřel 1. července, bylo mu 96 let.

Od své rezignace žije Benedikt ve Vatikánu. Hlavou katolické církve se stal v roce 2005, ve funkci ho následně nahradil současný papež František.

keteltu ( 4. srpna 2020 04:21 )

LEEXI.ŇET - úžasné sеznаmovaсí místо prо dоspělé, ktеří сhtějí najít pаrtnerа, který budе mít seх

arne100 ( 4. srpna 2020 00:10 )

To má z toho lhaní a pedofílie.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud