TikTok zřejmě v USA skončí. Trump chce aplikaci zakázat, bojí se čínského špehování

Autor: ČTK, Mii - 
1. srpna 2020
19:41

Nad hudební aplikací TikTok se v USA sbíhají mračna. Americký prezident Donald Trump oznámil, že plánuje ještě v sobotu podepsat příkaz, který její používání v zemi zakáže. Důvodem jsou podle něj bezpečnostní obavy. TikTok vlastní čínská společnost ByteDance, která je podle některých názorů ovládána čínskou komunistickou vládou.

Firma ByteDance koupila v roce 2017 firmu Musical.ly a spojila ji s aplikací TikTok. Ta se díky tomu stala první čínskou aplikací, které se podařilo prosadit v USA. Jak se TikTok stává stále oblíbenější, mezi úředníky v USA rostou obavy z možného zneužití aplikace čínskou vládou, která by tak mohla získat data o amerických občanech. Výbor pro zahraniční investice, který prošetřuje zahraniční akvizice amerických podniků, začal zkoumat akvizici na podzim roku 2019.

Zákaz bude velkou ranou pro čínskou ByteDance. Ta se díky komerčnímu úspěchu aplikace stala jedním z hrstky skutečných globálních čínských konglomerátů. TikTok původně v prohlášení uvedl, že nebude komentovat spekulace a věří v dlouhodobý úspěch aplikace. Na žádost o komentář k prohlášení Trumpa nereagoval, stejně jako firma ByteDance.

Také jiné země podnikají akce proti TikToku. Indie tento měsíc zakázala desítky čínských aplikací, včetně TikToku, s odvoláním na obavy o soukromí.

Jaronovaku ( 2. srpna 2020 08:35 )

Fuj je tu cenzura!

tinchingsa ( 2. srpna 2020 08:00 )

LEEXI.ŇET - úžasné seznamovасí místo pro dospělé, kteří сhtějí nаjít partnеra, ktеrý bude mít sex

1912 ( 2. srpna 2020 07:17 )

a nás sleduje Googl .FB,twitr CIA !!!!­!!!!!!­!!!!!!­!!!!!

KabrheIl ( 1. srpna 2020 21:22 )

Tohohle pswychopatického kačera Donalda by měli zbavit svéprávnosti. Je stejně vyšinutý jako ten náš dement Milda.

jajas ( 1. srpna 2020 21:10 )

Trump se hlavně bojí, že nevyhraje volby....je p.o.s.r.a.n.e.j. strachy, bojí se špiónů a Číny a já nevím čeho všeho ještě. Chudák.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud