Mluvil s právníkem, pak pobodal šest lidí. V Glasgow útočil psychicky narušený migrant

Autor: ČTK - 
27. června 2020
13:19

Pachatelem pátečního útoku v hotelu v centru skotského města Glasgow byl súdánský žadatel o azyl. Zaměstnanci zařízení byli ve čtvrtek, tedy den před incidentem, varováni, že muž má psychické problémy, napsal v sobotu server televize Sky News.

Muž v hotelu zranil šest lidí, poté ho zastřelila policie. Mezi raněnými je i 42letý policista, který je v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Stav dalších zraněných ve věku 17, 18, 20, 38 a 53 let média neuvádějí.

Budoucí útočník začal u ostatních obyvatel hotelu Park Inn vyvolávat strach, a tak se obrátili na úředníka, který se zabývá problémy spojenými s azylem. Ten obratem ve čtvrtek pozdě večer varoval zaměstnance zařízení.

Muž, který do Británie přicestoval před půl rokem, se podle médií začal chovat nevyzpytatelně. Stěžoval si na podmínky panující v hotelu a zejména mu vadil hluk.

Několik minut před útokem si telefonoval s právníkem, který mu poskytoval asistenci při azylovém řízení. Do rozhovoru se zapojil i úředník, jenž zaměstnance hotelu dříve zpravil o mužově psychickém stavu. Právník hodlal tento problém postoupit specializovanému odboru při ministerstvu vnitra. Žadatel o azyl nožem zaútočil bezprostředně po telefonátu.

hejhej ( 27. června 2020 17:41 )

tomik007: Nauč se psát čitelně. Kdo chce dotáhnout primitivní muslimy je především promuslimský Drahoš - Bas,TOP 09, KDUČSL a Piráti.

hejhej ( 27. června 2020 17:39 )

Nezákonně vnikají do Evropy, ještě je ubytují v hotelu, místo, aby drželi huby a byli rádi za poskytnuté hotelové ubytování, bude primitiv vraždit. Primitivní násilníci se vůbec nehodlají přizpůsobit, naopak, když není podle jejich " zrůdné víry", chladnokrevně vraždí.

tomik007 ( 27. června 2020 16:41 )

VSADIM BOTY ze Djourova s Bureshem jich dotahnou do CR - minimálně 500 000.

hejhej ( 27. června 2020 16:03 )

Neskutečné bláboly. Každý muslimský vrah, vyznávač koránu a alláha je psychicky narušený podle redaktorů a především nařízení EU. Jak se ti
" psychicky narušení" a primitivní tvorové dostali do Evropy ??? Vraždění jinověrců je jejich náboženství a to má civilizovaná Evropa ty rzůdy tolerovat ? Vždyď německé lodě ty psychicky narušené násilníky a vrahy stále dováží od afrických břehů a hodlá je cpát do okolních států.

peyotI ( 27. června 2020 15:47 )

Jen aby neměl policista co toho psa odprásk problémy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud