Tragédie v Británii: Po útoku nožem šest zraněných, pachatel zemřel. Policista bojuje o život

Aktualizováno -
26. června 2020
19:52
Autor: ČTK, Mii - 
26. června 2020
15:32

V hotelu v centru skotského města Glasgow v pátek útočil muž s nožem, který zranil šest lidí, než jej policie zastřelila. Dřívější zprávy médií se zmiňovaly o dalších dvou mrtvých, ale policie v Glasgow se o žádných dalších obětech podle agentury Reuters nezmínila. „Incident na West George Street v Glasgow není považován za terorismus. Vyšetřování pokračuje,“ uvedla skotská policie podle tiskových agentur.

Policie ujistila veřejnost, že má situaci pod kontrolou a že jí momentálně nehrozí žádné nebezpečí, ani nepátrá v této souvislosti po nějaké další osobě. Oficiálně si útok vyžádal jediného mrtvého, kterým je sám útočník.

Policie v Glasgow také potvrdila šest zraněných v nemocnici, včetně 42letého policisty, který je v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Další zranění jsou ve věku 17, 18, 20, 38 a 53 let.

„Mohu potvrdit, že podezřelého muže postřelil ozbrojený policista,“ uvedl policejní velitel Steve Johnson. Později policie upřesnila, že pachatel zemřel.

Útok se odehrál v hotelu pro migranty

O motivech násilného činu dosud není nic známo, Britům však okamžitě připomněl sobotní útok z jihoanglického Readingu, kde mladý Libyjec útočil nožem na lidi v parku a tři z nich zabil. Policie tento útok vyšetřuje jako teroristický čin. Ohledně dnešního incidentu ve Skotsku nicméně vyšetřovatelé veřejnost požádali, aby o pozadí útoku nespekulovala, dokud nebudou známy bližší informace.

Podle očitého svědka Craiga Milroye, který viděl policejní zásah u hotelu Park Inn v ulici West George Street z nedaleké administrativní budovy, sanitky z místa odvezly nejméně čtyři osoby. „Viděl jsem, jak na zemi leží muž afrického původu, neměl na sobě boty. Byl na zemi a někdo mu držel ruku na boku - nevím, jestli šlo o střelné zranění nebo bodné zranění,“ řekl Milroy agentuře Press Association.

Britská média uvádějí, že útok nožem se odehrál ve schodišťové hale hotelu, kde byli ubytovaní převážně žadatelé o azyl. Stanice BBC citovala jednoho z obyvatel hotelu, který údajně slyšel volání o pomoc a když sešel do recepce, viděl všude plno krve.

O incidentu už byli informování představitelé vlády včetně premiéra Borise Johnsona, který na twitteru napsal, že ho zpráva „hluboce zarmoutila“. Skotská premiérka Nicola Sturgeonová podle BBC uvedla, že zprávy o incidentu jsou „opravdu hrozné“. „Myslím na všechny zúčastněné,“ řekla. Vybídla také zdržet se „potenciálně škodlivých spekulací“ o pozadí případu, který policie začala objasňovat.

Podle informací listu The Scotsman na místě zasahovaly desítky policejních vozů a také sanitky. Policie celé okolí uzavřela.

hejhej ( 27. června 2020 18:16 )

Anglie, Němci, Francouzi si natahali do svých zemí násilnícké muslimské primitivy, kterým vraždy nedělají problém.
Kolik už zemřelo lidí,kolik žen a dívek těma zrůdama znásilněno a Němci je tahají od afrických břehů stále.
Je vidět, že politickým pohlavárům vůbec nejde o svoje lidi, ale plní něčí příkazy. Jen vědět, na čí příkaz a za co.
Stejně by se chovali, kdyby byli u moci praštění piráti, KDUČSL nebo TOP09.

ruda43 ( 26. června 2020 19:27 )

Inu milí angláni,co jste si zaseli tak teď holt sklízíte,no..

gurke ( 26. června 2020 19:19 )

Útočník je prý muž. No tak už vím co je tím myšleno. muž v německu taky říkají muž, nebo muži ju nou?

petrolinda ( 26. června 2020 18:50 )

checht- co chceš rabovat?? mobily a mačety?? dík za humor.

petrolinda ( 26. června 2020 18:48 )

Vypadá to jako velice zlý bumerang. Statisíce negrů si natahali dřít na plantáže jako otroky. Tisíce jich natáhlo brka v podpalubí,bez vody a žrádla.
A teď se vám to milánci vrací, vypadá to na pěkný masakr.Oni se totiž tak přemnožili že lehce přečíslí i národní gardu.
To množení mají v genech,zrovna jako naše "zatím" menšina.
Po II světové jich bylo 800 kusů.Dnes je v mnoha místech černo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud