Takhle si žije expremiér: Fico bydlí v luxusním zámečku s výhledem na Karpaty

Autor: sova - 
4. června 2020
05:50

Kde po odchodu z luxusního bytu v bratislavském komplexu Bonaparte bydlí slovenský expremiér Robert Fico? To zjišťoval slovenský týdeník PLUS 7 DNÍ. A při zemi se šéf Směru rozhodně nedržel. Jenom pro své užívání má obří pozemek s barokním zámečku nedaleko slovenského hlavního města. Kdo takovou parádu ve skutečnosti vlastní, se však neví – majiteli se podařilo schovat za síť společností ústící ve schránkovou firmu sídlící na americkém pobřeží. Důkazy však ukazují na Ficovy společníky, kteří bývalému předsedovi vlády mají být rozhodně za co vděční.

Do toho, kde bydlím, vám nic není. Jedině kdybyste měli informaci, že jsem si koupil byt, na který nemám, nebo že platím nájem, na který nemám. Tak nedávno odpovídal na otázky týkající se jeho současné střechy nad hlavou slovenský expremiér Robert Fico. Zároveň se nechal slyšet, že chce změnit své chování.

Pravda je, že se nezměnil absolutně v ničem. A je zřejmé, proč tak úpěnlivě tají, kde bydlí. Týdeník PLUS 7 DNÍ přistihl šéfa Směru v luxusním a přísně střeženém zámečku nedaleko Bratislavy. Vlastnictví nemovitosti zrekonstruované za miliony eur má původ ve finanční schránce v zámoří. Na zámeček mají podle slovenského týdeníku vazby i osoby z pozadí Směru.

Zámeček ve Vinosadech poblíž Bratislavy, ve kterém bydlí slovenský expremiér Robert FicoZámeček ve Vinosadech poblíž Bratislavy, ve kterém bydlí slovenský expremiér Robert Fico | PLUS 7 DNÍ

Kamery nonstop a hodnota pozemku v milionech eur

Obec Vinosady v okrese Pezinok, čtvrtek odpoledne. Z brány někdejšího zámku rodu Pálffyů z 18. století vykoukne strážník a kontroluje, zda je „čistý vzduch“. O pár minut později bránu otevře a do vstupu vjede tmavomodrý bavorák, za jehož volantem sedí Robert Fico s rouškou na tváři. Opouští luxusní sídlo, za které by se nemuseli stydět ani ruští miliardáři.

Zámeček prošel před pár lety kompletní rekonstrukcí. Před zraky zvědavců je ze všech stran chráněn barikádami stromů, případně zdí. Kamerový systém a strážná služba jsou v provozu nonstop.

Ficovi zachutnal luxus už dávno. Ve Vinosadech se ho může nabažit do sytosti. K jeho spokojenosti mu kromě samotného zámečku s věžičkou, několika terasami s nábytkem a markýzou slouží venkovní plavecký bazén, fitness centrum a více než hektarový park s fontánkou a jezírkem, přes které se klene dřevěný mostek.

Jako bonus má šéf Směru vzduch přilehlých Karpat. Na ně má navíc přímo ze zámecké věže romantický výhled. Podle informací webu PLUS 7 DNÍ je nábytek zařízený ve vysokém nadstandardu. Hodnota celého areálu je v řádu několika milionů eur.

Vlastnictví vede k boháčům kolem Fica

Barokní zámeček přímo Ficovi pochopitelně nepatří. Podobně jako nebyl jeho byt s rozlohou téměř 480 metrů čtverečních v bratislavském komplexu Bonaparte, za který platil 2 650 eur (asi 70 500 korun) měsíčně jeho papírovému vlastníkovi a daňovému podvodníkovi napojenému na Směr Ladislavu Bašternákovi.

Majitel nového Ficova bydliště si dal záležet, aby jeho jméno zůstalo před veřejností a úřady utajené. Zámeček ve Vinosadech vlastní akciovka se vznešeně znějícím názvem Obnova kulturných a historických pamiatok.

Společnost má blízko k lidem, kteří během vlády strany Směr naplno tahali za nitky a vydělávali na úkor státu. Jedním z nich je expremiérovi blízký oligarcha Maroslav Výboha. Členem dozorčí rady firmy byl do roku 2012 například Róbert Michalca. Člověk se stejným jménem dnes pracuje ve Výbohově společnosti MiddleCap.

Česká společnost ovládaná schránkou v New Jersey

Šéfem představenstva akciovky je Vladimír Balog, který figuroval v Harvardské investiční společnosti s Jurajem Širokým. Ten harvardské fondy „rozjel“ s podvodníkem a tunelářem Viktorem Koženým. Široký byl v minulosti prezidentem Slovenského svazu ledního hokeje a rozvědčíkem tajné policie StB.

Majitele zámečku, tedy firmu Obnova kulturných a historických pamiatok, vlastní česká společnost SLUG Property, a. s. Tu ovládá schránková firma Johnson Developments LLC, sídlící v americkém státě New Jersey. Skutečného vlastníka Ficovy nemovitosti ve Vinosadech se prozatím podařilo zamaskovat. Každopádně Široký s Výbohou mají být Ficovi za co vděční.

Pollo ( 4. června 2020 18:25 )

Prosím důkazy, odkaz na ně a tak. Dīky.

Pollo ( 4. června 2020 18:22 )

Nějaký důkaz by nebyl? Oni totiž socanští papalášové milují luxus všude. A svým, převážně chudým, voličům rozdávají plnými hrstmi z veřejného. To je též všude stejné.

jazzi ( 4. června 2020 13:39 )

Dalši podvod novinarky Nadove,Fico byva v BA v Ružinove v prenajatom byte a do zamečku chodi zo zdravotnych dôvodov na rehabilitaciu.Takto klamu novinarske prostitutky na slovensku,plateny su z Pentty a zahraničnymi mimovladkami.

fromoutofnowhere ( 4. června 2020 11:15 )

na tej foto na titulke vyzera ako raper Kali

horalysa ( 4. června 2020 11:08 )

A co jako? U nás si papaláši žijí jinak? Někdo má vilu, jiný své penízky posílá na svá zahraniční konta. Do politiky se chodí především zbohatnout. Proto se tam každý tak rve.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud