Němec zranil 18 dětí. Po najetí do masopustního průvodu je 35 lidí dál v nemocnici

Autor: ČTK - 
25. února 2020
10:30

Po incidentu, při němž v pondělí Němec (29) autem najel do masopustního průvodu v hesenském Volkmarsenu, zůstává 35 lidí v nemocnici. Dalších 17 bylo ošetřeno ambulantně. Na twitteru to v úterý uvedla hesenská policie, podle níž je mezi zraněnými také 18 dětí. Původní údaje hovořily o celkem zhruba 30 zraněných.

Řidič do průvodu vjel kolem 14:45, když předtím podle německých médií objel policejní zátarasy. Na místě po jeho činu zůstaly desítky zraněných, někteří z nich těžce. Mezi těžce zraněnými jsou i děti. Muž, který se podle listu Bild jmenuje Maurice P. a také pochází z této zhruba sedmitisícové obce, utrpěl při činu poranění hlavy.

Proč do průvodu najel, stále není zřejmé. Policie hovoří o tom, že tak učinil záměrně, zároveň ale nemá indicie, že by šlo o politicky motivovaný trestný čin. Maurice P. není úřadům známý jako extremista. Státní zastupitelství případ vyšetřuje jako pokus o zabití.

Jan Brandis ( 26. února 2020 10:09 )

Rodilej Němec Mauric, černej jak bota 😂🤣😂

jebuto ( 25. února 2020 13:11 )

Státní zastupitelství případ vyšetřuje jako pokus o zabití. A jak by to měli vyšetřovat? Jako nejapný žert? Nebo nepovedenou srandu?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud