Auto najelo do masopustního průvodu. Šofér cílil na děti, tvrdí svědci, zraněných je 30

Aktualizováno -
24. února 2020
19:50
Autor: ČTK, sova - 
24. února 2020
16:00

Do davu lidí v masopustním průvodu v městečku Volkmarsen na západě Německa dnes vjel vysokou rychlostí řidič s autem. Místní úřady se domnívají, že šlo o úmyslný čin, ale ne politicky motivovaný útok. Policejní prezident ve Frankfurtu nad Mohanem podle agentury DPA sdělil, že zraněno bylo 30 lidí, z toho sedm těžce. Mezi vážně zraněnými jsou i děti a někteří zranění jsou v ohrožení života, uvedl policejní mluvčí. Řidič, který byl zadržen, je podle vyšetřovatelů 29letý německý občan a pochází přímo z Volkmarsenu.

Generální státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem čin vyšetřuje jako pokus o zabití. „Vyšetřujeme všemi směry,“ uvedl podle agentury DPA mluvčí úřadu Alexander Badle. Motiv činu není znám. Zadržený je ve vazbě, ale podle Badleho zatím není schopen výslechu, protože je také zraněn.

Podle zpráv očitých svědků do skupiny lidí najel stříbrný Mercedes Combi kolem půl třetí odpoledne. Podle svědka, na něhož se odvolává server Hessenschau.de, řidič vjel zhruba 30 metrů do davu a ještě přidával plyn.

Henning Hinn z policejního ředitelství v Severním Hesensku uvedl, že za volantem byl 29letý místní muž.

Podle některých svědků dokonce cílil hlavně na děti. Policie pár hodin po incidentu potvdila, že šlo o cílený útok.

Automobil vjel do davu lidí v tradičním masopustním průvodu v městečku Volkmarsen v centrálním Německu.Automobil vjel do davu lidí v tradičním masopustním průvodu v městečku Volkmarsen v centrálním Německu. | Reuters

Na místě zasahovalo mnoho sanitek, velké množství policistů i hasiči. Policie místo uzavřela a vyslýchá svědky. „Všechno, co máme k dispozici z kasselské oblasti, je tady,“ řekl policejní mluvčí internetové televizi Welt TV.

Policie zřídila portál, na který mohou lidé zasílat informace k incidentu, a zároveň lidi vyzvala, aby nešířili fotografie a videa a nepřiživovali spekulace.

Průvody se satirickými alegorickými vozy se na „růžové pondělí“ konají v mnoha západoněmeckých městech. Po incidentu ve zhruba sedmitisícovém hesenském městečku Volkmarsen, vzdáleném asi 30 kilometrů od Kasselu, byly přerušeny všechny tyto průvody ve spolkové zemi Hesensko, informovala agentura DPA s odvoláním na policejní prezidium v západním Hesensku. Spolková policie na twitteru po zrušení průvodů uvedla, že nemá informace o tom, že by někde v Německu hrozilo nějaké nebezpečí.

Schlafenberg ( 25. února 2020 13:20 )

Další vysokoškolák co nás přišel obohatit.

wp2t ( 25. února 2020 11:08 )

podle německého tisku je to P.

Jan Brandis ( 25. února 2020 10:08 )

A proč nezveřejníte jméno? Protože se jmenuje mohammed. Rodilej Němec z Turecka 😂🤣😂

wp2t ( 25. února 2020 09:48 )

52 zraněných, z toho 35 těžce, z toho 18 dětí. Multikulti děkujem a odejděte.

wp2t ( 25. února 2020 09:46 )

Druhý den, žádná fotka žádné jméno, jen bláboly a okecávačky. Německý občan, místní,29 let, nebyl znám jako extremista. Podle toho posledního se dá vytušit, proč jim všem tak rychle a bezproblémově a přednostně zajišťovali občanství.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud