Premiér skončil v nemocnici: Rozsáhlá infekce. Pellegrini tvrdí, že do voleb je fit

Aktualizováno -
23. února 2020
12:55
Autor: kso, ČTK - 
23. února 2020
11:05

Předsedu slovenské vlády Petera Pellegriniho (Směr-SD) hospitalizovali v noci ze soboty na neděli v Nemocnici sv. Michala v Bratislavě. Novináře o tom informoval Tiskový a informační odbor Úřadu vlády SR. Tíží ho akutní infekce horních dýchacích cest a vysoké teploty. Premiér s ohledem na svůj zdravotní stav dočasně zrušil svůj program.

„Již poslední dva týdny mě trápila rozsáhlá infekce, ale i přesto jsem se snažil v této hektické době dále pracovat. V pátek jsem ještě absolvoval rychlou cestu do Bruselu na důležité jednání o rozpočtu Evropské unie,“ vyjádřil se ke svému stavu Pellegrini na facebooku. „Bohužel si to všechno vyžádalo svou daň a od včerejšího večera jsem hospitalizován v bratislavské nemocnici,“ dodal.

„Děkuji lékařům i sestřičkám, kteří se o mě postarali, a věřím, že se co nejdříve budu moct vrátit ke své práci pro Slovensko,“ dodal v příspěvku. Jeho příznivci mu v komentářích přejí brzké uzdravení.

Bratislavská nemocnice je nejmodernějším státním zdravotnickým zařízením, které vlastní ministerstvo vnitra a které poskytuje zdravotní péči pro veřejnost.

Směr-SD nakonec neměl svého zástupce v dnešní televizní debatě veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska. Moderátorka v úvodu relace uvedla, že do debaty byli pozváni předsedové parlamentních stran. Směr-SD podle ní původně ohlásil, že místo šéfa strany a expremiéra Roberta Fica přijde Pellegrini. Po hospitalizaci premiéra Směr-SD oznámil, že zdravotně indisponován je také Fico. V debatě se zástupci opozice vymezovali vůči stávající vládě.

Další televizní debaty stranických lídrů před nadcházejícími volbami se uskuteční v úterý a také ve středu, kdy volební kampaň na Slovensku vyvrcholí.

Parlamentní volby se na Slovensku uskuteční 29. února a předvolební průzkumy vede právě strana (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica, i přestože její popularita dlouhodobě klesá. Podle průzkumu agentur AKO a Focus z tohoto týdne by Směr-SD získal 17,2 procenta hlasů rozhodnutých voličů.

Na druhém místě se na Směr dotahuje opoziční slovenské hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) s 16,4 procenta hlasů. Straně Za lidi exprezidenta Kisky tento průzkum předpovídá zisk 8,2 procenta hlasů.

Na Slovensku už na zveřejňování průzkumů platí moratorium.

Video Sílící extremisté na Slovensku: „Kotlebu nevolí jen nevzdělaní a sociálně slabí,“ říká politolog - Markéta Volfová, Lukáš Červený

pipa583 ( 24. února 2020 16:20 )

myslíš Čaputku ????

pipa583 ( 24. února 2020 16:18 )

to je jeho intimní věc....

vendulala ( 24. února 2020 07:28 )

Kotlebovu stranu LSNS průzkum ignoruje? Věřím, že ji budou volit masy lidí a přítomost pana Pellegrini nebude vůbec o volbách potřeba.

tomik007 ( 23. února 2020 18:04 )

Chcel by som vidiet Cehuna premierom czobolandu

8vox8 ( 23. února 2020 16:47 )

..důležité je co má v hlavě, hvězdo! ne jak vypadá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud