„Země je v plamenech.“ Greta peskovala politiky, jak se můžou dívat dětem do očí

Autor: ČTK - 
21. února 2020
19:30

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se v severoněmeckém přístavním městě Hamburk zúčastnila desetitisícové demonstrace hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). Podle agentury DPA v projevu vytkla politikům, že nedělají dost pro ochranu klimatu.

„Rozhodující osoby se stále chovají, jako by všechno bylo v pořádku. A vědci jsou stále ještě ignorováni,“ prohlásila sedmnáctiletá Thunbergová. Vyjádřila se tak dva dny před zemskými volbami v druhém největším německém městě, které tvoří samostatnou spolkovou zemi.

„Je rok 2020 a my teď potřebujeme vidět skutečné činy,“ zdůraznila Švédka. „Krize je tady a teď, a ne ve vzdálené budoucnosti,“ dodala světoznámá školačka. Řekla, že nechápe, jak se mohou politici dívat do očí svým dětem, když jim kradou budoucnost.

„Pokud se dost lidí zapojí do urychlování změny, může se změna i podařit,“ prohlásila Thunbergová.

Mladí demonstranti do hamburských ulic vyšli s transparenty se slogany jako „Budeme stávkovat, dokud nebudete konat“ nebo „The Earth is on Fire“ (Země je v plamenech).

Thunbergová se poprvé zúčastnila stávky za ochranu klimatu v Hamburku téměř před rokem, 1. března. Největší účast měla tato globální manifestace v Hamburku loni 20. září, kdy se tam sešlo na 70.000 lidí.

Na úvod demonstrace držely tisíce žáků a studentů minutu ticha za oběti středečního masakru v Hanau, kde 43letý Němec zastřelil devět lidí s migračními kořeny.

Drasek ( 22. února 2020 13:45 )

Nechápu jak někdo něco jako je G. může poslouchat. Když nechápe jak se politici mohou dívat do očí ať se otočí a oni se jí budou dívat do řiti. Politici jsou schopni vždyť si je volíme.

Zdenek Mencler ( 22. února 2020 10:19 )

Nebylo slyset

Zdenek Mencler ( 22. února 2020 10:17 )

Vono to ještě žije? Dlouho o tom nebylo sliset. Kretenka. A aby nezapomněla se účastnit minuty ticha za zastřelený špinavý Turky .TURCI PATRI DO TURECKA.

zvonik54 ( 22. února 2020 09:55 )

Máš pravdu, offline. Kdyby tak lidé nedělali, nikdy by se nenarodila taková větev, jako je Greta. A protože tak dělají, bude jich čím dál tím víc!

ladybug ( 22. února 2020 01:51 )

Co je zajímavé, že Gretě je už 17 let. Bych jí hádala, tak 12, 13 let.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud