Greta jako důvod k rozvodu? Ministr se pustil do aktivistky kvůli diplomu, zastala se jí jeho žena

Autor: ČTK, tsv - 
26. ledna 2020
15:05

Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Na instagramu v sobotu napsala, že souhlasí s tím, za co sedmnáctiletá Švédka bojuje. Jak informovala stanice CNN, vzkaz tam vydržel jenom několik minut, než byl smazán. Mnuchin předtím Thunbergové doporučil, aby nejprve vystudovala ekonomii a pak poučovala ostatní.

„Stojím v té věci za Gretou (ani já nemám diplom z ekonomie),“ napsala Lintonová.

Na twitteru sdílelo reakci Lintonové hned několik uživatelů. „Louise Lintonová vystoupila proti vlastnímu manželi, Stevu Mnuchinovi, a postavila se na stranu Grety Thunberg. Tento týden Mnuchin prohlásil, že Thunbergová může vysvětlovat globální oteplování až vystuduje ekonomiku na vysoké škole.“

Thunbergová byla tento týden na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu a kritizovala tam politiky za to, že podle ní neberou ohled na výzvy skoncovat s využíváním fosilních paliv. „A co ona vlastně je? Je snad hlavní ekonomka?“ reagoval Mnuchin na tiskové konferenci a doporučil Švédce, aby vystudovala ekonomii. Později vysvětloval, že žertoval.

Thunbergová na Mnuchinovu kritiku reagovala zveřejněním grafu o uhlíkovém rozpočtu, v němž se odráží spalování fosilních paliv. Napsala k tomu, že dotace fosilních paliv a investice do nich jsou v rozporu s cíli snižovat množství skleníkových plynů. „Takže nám buď objasněte, jak chcete snížení (emisí) dosáhnout, anebo vysvětlete budoucím generacím a těm, na něž už klimatické změny dopadají, proč se máme vzdát našich klimatických závazků,“ napsala Thunbergová.

Lintonová ji podpořila svým vzkazem na instagramu: „Musíme zásadně snížit využívaní fosilních paliv. Bojuj dál @gretathunberg.“ Vzkaz ale do 30 minut z instagramu zmizel.

Mnuchin není jediný člen americké administrativy, kdo se snaží Thunbergovou zesměšnit. Prezident Donald Trump jí doporučil, aby si vyřešila svůj problém se zvládáním hněvu a zašla si s kamarádkou na dobrý film.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Jan Brandis ( 1. února 2020 09:18 )

Já bych to utratil. Ta se bude stejně celej život jenom trápit 😂🤣😂

Jan Brandis ( 1. února 2020 09:17 )

No vidite, tam ona začala.

flesch2z ( 27. ledna 2020 18:33 )

Thunbergová psala? Vždyť za to postiženou trubku píše její fotřík a nějaký indický aktivista.

Kazin ( 27. ledna 2020 05:03 )

Greta je koza pár na zadek a hotovo

Wolencak ( 26. ledna 2020 23:13 )

Doktore, hlavně, že ostatní poučuješ o pravopisu (zkončil-skončil).

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud