Ztracení kluci bojovali s ledovým vichrem. Tři starší vykopali díru pro batole (2)

Autor: Darina Jíchová - 
11. února 2020
23:10

Skupinka čtyř dětí ve věku 2 až 14 let si vyšla na výlet na aljašském venkovu, děti venku uvěznil blizard - tedy suchý a studený vítr. Jednalo se o Ethana Camillea (7) a jeho tři bratrance Franka (8) a Christophera (14) Johnsonovi a dvouletého Treye. Chlapci strávili noc zhruba 32 kilometrů od své rodné vesnice Nunam Iqua, aby přežili nápor mrazivého větru a sněžení, vykopali díru, ve které se ukryli. Teploty v oblasti přitom klesají pod minus 20 stupňů. Zprávu přinesla stanice CNN.

„Nejdřív jsme se snažili najít cestu domů, ale rychle jsme prochladli,“ popsal Ethan z nemocničního lůžka. Jeho matka Irene Camilleová doplnila, že se chlapci soustředili na to, aby ochránili nejmladšího Treye.

„Snažili jsme se si vykopat díru,“ což se jim povedli a všichni čtyři v ní strávili noc. Tři nejstarší kluci si ze zážitku odnesli omrzlé prsty, Christopher a Ethan zůstávají hospitalizovaní, Frank a Trey už jsou doma.

Chlapci zachránili svého bratrance

Camilleová vysvětlila, že nejstarší Christopher choval batole u zadní stěny díry. Ethan zůstal u vchodu do skrýše. „Do poslední chvíle chránili Treye, obětovali všechno i svoje zdraví, aby ho zachránili,“ řekla Camilleová.

„Všechny čtyři děti byly vhodně oblečeny do nepříznivého počasí,“ komentoval jeden ze záchranářů. „Jsou to všichni moji kluci, nepřála bych nikomu, aby si prošel tím, čím oni,“ sdělila Camilleová médiím. Všechny rodiny jsou si velmi blízké. „S Ethanem jsem v nemocnici, v noci se budím a kontroluju, že tu opravdu je, že je našli,“ dodala matka.

Skupinka zmizela v neděli, když se byli projet na sněžném skútru. Následně se do oblasti přihnala sněhová bouře. „Kluky jsme našli v pondělí. Jsou v pořádku. Jsou silně podchlazení a někteří mají omrzliny, ale jinak jsou v pořádku. Mluvil jsem s jejich dědou, říkal, že mají hlad,“ sdělil tisku mluvčí záchranářů.

Otec batolete: Myslel jsme, že nepřežije

„Nedokážete si představit, jak se mi ulevilo, když je našli. Byl jsem zničený, Treyovi jsou jen dva roky, dospělý člověk v takovém mrazu nepřežije… Oni to ale zvládli, jsou to tvrdí kluci,“ sdělil stanici KTUU Alphonso Thomas, otec nejmladšího z chlapců.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud