Dramatický porod: Matka s příznaky koronaviru rodila císařem, chlapečka od ní odvezli

Autor: ČTK - 
28. ledna 2020
12:14

Lékaři v čínském Wu-chanu provedli císařským řezem porod u sedmadvacetileté ženy, u níž se projevují příznaky nákazy koronavirem. Stav matky, která byla v 37. týdnu těhotenství, se rychle zhoršoval a těhotenství pro ni bylo neúnosné. S odvoláním na čínskou televizi o tom dnes informovala agentura Reuters. Nový typ koronaviru už v Číně od prosince zabil přes 100 lidí.

Zákrok byl pro zdravotníky nebezpečný, žena měla horečku a bez ustání kašlala. Porod provedl zástupce ředitele porodnického oddělení nemocnice ve Wu-chanu Čao Jin. Při hodinové operaci měl na sobě dva ochranné obleky, zakrytý měl i obličej a na očích ochranné brýle.

„Skoro jsem neviděl a neslyšel. Byl jsem zbrocený potem,“ řekl Čao v rozhovoru s televizí.

U matky, identifikované jako Siao Jen, se objevilo podezření na koronavirus tento měsíc. Že je opravdu nakažená, to se ale podle televize neprokázalo.

Jejího novorozeného syna, který váží 3,1 kilogramu, poslali rychle domů, aby nebyl v nemocnici vystaven nákaze. „Přeji si pouze to, aby byl zdravý,“ řekla matka.

Video „Roušky u nás v tuto chvíli nejsou namístě,“ hodnotí obranu před koronavirem v ČR Prymula. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

0shaala@... ( 18. února 2020 11:18 )

Chci se setkat s chlapem nebo dívkou zdarma virtuální sex. Tento web zřídka navštěvuji. můj pravidelný profil, moje fotky a videa jsou zde http­://fre­exxx­.x251­.best

Hnuep ( 28. ledna 2020 12:47 )

to je špina uředník ten ministr, divejte co řekl:

„Ano, máme tady problém, který se ale týká skutečně v tuto chvíli zejména Číny, zejména toho místa nákazy,“ upozornil v ČT ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

„Když se podíváme z epidemiologického hlediska, tak v tuto chvíli nemůžeme hovořit o nějakém zásadním nebezpečí pro naše občany. Pravda je, že dneska, když se podívám na aktuální data, tak v ČR za tuto chřipkovou sezonu zemřelo 12 lidí, v USA zemře každý rok na chřipku 40 tisíc lidí. Na chřipku. Musíme to také brát v nějakém kontextu.

K tomu dodám: v Číně je problém, který se týká celého světa. Jestli si toto neuvědomuje, že problém máme i zde, protože objektivně se to zde rozšířit může, tak at se spláchne do záchoda ten šme&jd.

A jestli svou nečinnost odůvodňuje tím, že na chřipku nám zde PŘECE umřelo už 12 lidí a v USA několik tisíc lidí umřelo na chřipku, (takže není zřejmě potřeba se bát a něco dělat) , tak jestli někomu umře někdo na koronavirus, tak tenhle ministr je špinou, co za to třeba může.

ty hlavo vymazaná ministersk, kde tebe vyhrabali??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud