Těla se povalují všude. Sestra popsala hrůzu v čínské nemocnici, lidé kolabují v čekárnách

Autor: tsv - 
25. ledna 2020
10:02

Čína přestává zvládat příliv pacientů, kteří onemocněli novým smrtícím koronavirem. Nemocnice jsou přeplněné, lidé kolabují v čekárnách. Na chodbách nemocnic se povalují těla obětí, mezi nimi sedí nemocní, ukazují šokující záběry, které zveřejnila jedna ze zdravotních sester. Epidemie koronaviru překročila hranice Číny, nemocné kromě Asie hlásí Severní Amerika, Austrálie a také Evropa. Mrtvých je už 41, nemocných bezmála 1300.

Video, které sestra sdílela na sociální síti, bylo téměř ihned smazáno, jeho sdílení to ale nezabránilo. Na videu jsou vidět volně ležící nehybná těla zesnulých zakrytá pouhým prostěradlem. Pacienti čekající na pomoc lékařů musí trávit hodiny v čekárnách v davu ostatních nemocných a mezi pohozenými těly, informuje Daily Mail.

 „Nemocnice ve Wuhanu jsou přehlcené. Těla zabalená v bílé látce jsou ponechána na chodbě celý den. Na videu jsou vidět tři těla,“ popsala sestra.

Pacientů neustále přibývá a každou minutu do nemocnic přichází další a další. V nemocnici není zajištěna karanténa, příchozí jsou varováni, že po příchodu s jakýmkoli zdravotním problémem budou nakaženi a vystaveni riziku smrti,“ popsala zdravotní sestra situaci u nyní již smazaného videa.

Nemoci jsou spolu s ostatními pacienty vystaveni i lékaři. Koronavirus se přitom přenáší i pouhým kýchnutím či zakašláním. Doktoři jsou nuceni pracovat dnem i nocí, protože jich je zoufale málo. Nakaženým nejsou prováděny ani standardní virové skeny.

Mrtvými těly rozprostřenými po chodbách nemocnice se nikdo podle zdravotní sestry nezabývá. U svého příspěvku žádala veřejnost, aby Wu-Chan zachránili. Jeden z hlavních čínských virologů, který pomohl zvrátit epidemii viru SARS v roce 2003, tvrdí, že situace ve Wu-chamu jakožto epicentru nákazy je již nekontrolovatelná.

Koronavirus šířící se po Asii je daleko nakažlivější a nebezpečnější, než se původně myslelo. Zatím zemřelo již 41 pacientů. Podle expertů se ale pravdivá čísla pohybují v mnohem vyšších jednotkách, nakažených je podle nich více než 10 000 a virus dle jejich slov usmrtí dva z každých sta nemocných. Nemocnice nedodržují standardní postupy při nahlašování nových příchozích přijatých do péče za účelem snižovat množství nakažených hlášené veřejnosti.

Wu-cham začal ve čtvrtek stavět novou nemocnici na okraji města. „Takto vypadá stavba nové nemocnice ve Wu-chan, která má léčit výhradně oběti koronaviru. Nákladní vozy, bagry, buldozéry, armády dělníků - všichni s maskou přes obličej.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

cid2000 ( 26. ledna 2020 17:31 )

Prosakují zprávy,že se jedná o uměle vytvořený virus a patentovaný farmako-firmou Billa Gejtse v roce 2003!!Tento vir ma ratio nakazitelnosti 14:1!!Chřipka má 2:1.Jedná se bojový vir!!Náhoda?

satanas ( 26. ledna 2020 11:08 )

CO ZERES TY; BLONCKO ZE MAS TAK BLBY NAPADY?

1912 ( 26. ledna 2020 06:20 )

Zakladatel Microsoftu Bill Gates varuje,už v roce 2018 že bychom měli být připraveni na další pandemii v měřítku jako v letech 1918-1919 lépe než na válku. Tato nemoc by způsobila ztráty

Mnohem větší než v minulosti, protože vývoj civilizace znamenal, že ani pohyb mezi kontinenty (a šíření choroboplodných zárodků na velkou vzdálenost) již není hlavním problémem.

Podle simulace vytvořené Ústavem modelování nemocí, kterou zakladatel společnosti Microsoft představil během debaty pořádané Massachusetts Medical Society a New England Journal f Medicine, za pouhých šest měsíců mohla pandemie chřipky zabít asi 33 milionů lidí. (Odkaz na konci)

V rozhovoru pro The Washington Post Bill Bill ukázal, že od počátku současného prezidenta Donalda Trumpa v prezidentských volbách ho varoval před hrozbou bioterorismu, na kterou nebyly Spojené státy dostatečně připraveny. V současné době je relativně malá cena hrstky lidí schopna vytvořit patogen v laboratorních podmínkách, které mohou rychle zabít miliony lidí. Ohroženi mohou být nejen Američané, ale i celý svět, který známe, a požádal současného prezidenta, aby začal více platit za zdravotní péči a výzkum univerzálních vakcín. Více v článku odkaz

Odkaz na simulaci: http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=9af­Tl9z5J­HQ

1912 ( 26. ledna 2020 06:04 )

http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=9af­Tl9z5J­HQ

dusor ( 25. ledna 2020 18:54 )

Ako u nás , čaj s citronom, paralen a ťažké prípady aspirín !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud