Lvice ze „zoo smrti“ uhynula, byly jí vidět kosti. Zahrada tvrdí: Nebyly peníze

Autor: ČTK, for - 
20. ledna 2020
21:45

V zoo v súdánském Chartúmu uhynula lvice, která patřila k pětičlenné skupině mimořádně podvyživených lvů. Jejich fotografie obletěly sociální sítě a lidé se začali scházet u klecí. Byla také zahájena kampaň na pomoc zvířatům, jimž jsou pod kůží vidět kosti.

Zvířata ze zoo Al-Kurajší trpěla nedostatkem potravy a léků několik týdnů. První výzvy k jejich záchraně se na sociálních sítích objevily v neděli. Francouzský list Le Monde napsal, že jedna ze lvic, která dostávala několik dní infuze, v pondělí uhynula.

Lvi žili v klecích v zařízení, které se nachází v bohatší části Chartúmu. Financování parku zajišťuje hlavně město. „Nemáme pro ně vždycky jídlo, musíme je nakupovat za vlastní peníze,“ citovala agentura AFP jednoho zaměstnance zoo.

Někteří lvi podle veterinářů ztratili až dvě třetiny váhy. V neděli park zaplavili obyvatelé města, dobrovolníci a novináři. Většinu z nich vychrtlost zvířat pobouřila.

Jeden ze zaměstnanců řekl, že do zdraví lvů se promítá i zchátralost celého parku. „Jsou těžce nemocní a špatně živení,“ řekl ošetřovatel.

Mezinárodní svaz ochrany přírody řadí lvy ke zranitelnému druhu. V Africe se jejich počet v letech 1993 až 2014 snížil o 43 procent, dnes tam přežívá 20 000 zvířat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Jan Brandis ( 22. ledna 2020 08:49 )

Súdán? Tak to jo 😂🤣😂

husak44 ( 21. ledna 2020 08:44 )

To nebyla zoologická ale koncentrák !!!. Nechat tu verbež taky chcípnout hlady

Templ ( 21. ledna 2020 06:47 )

Co čekat od Negrů 🤮🤮

nemocna ( 21. ledna 2020 04:19 )

To je šílené čeho jsou schopni lidé jak týrají zvířata, uvězní v klecích a nedávají potravu, když na ní neměly měli předat zvířata jinam kde by se o ně pořádně postarali a mohli žít, nechali je trýznivě trpět až do jejich smrti, chudáci zvířata, zavřít takové zoo a vedení do kriminálu nedávat jim žrát, jak mohli chodit lidé do takové zoo se dívat na taková ubohá zvířata a ještě za to platit? lidi jsou zkáza této planety

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud