Specialita jen pro otrlé: Manželé vyrábějí pálenku se zvířecím trusem

Sloní trus je před použitím třeba vymýt a dezinfikovat (ilustrační foto).  (Autor: Petr Hamerník, Zoo Praha, CNC/Jiří Nováček)
Autor: ČTK - 
31. prosince 2019
07:12

Jihoafrický gin Indlovu Gin se může pochlubit velmi speciální přísadou, kterou je sloní trus. Tvůrci nápoje, Les a Paula Ansleyovi, tvrdí, že to není žádný trik. Nápad dostali před rokem poté, co zjistili, že sloni jedí různé druhy ovoce a rostlin a stráví jich méně než třetinu, uvedla agentura AP.

Když manželé Ansleyovi navštívili safari, vyslechli zajímavé povídání strážce o trávicím procesu slona. Les Ansley tvrdí, že za několik týdnů ho vzbudila jeho žena uprostřed noci s nápadem, proč nevyužít toho, že ve sloním trusu se nachází úžasná rozmanitost různých rostlin pro výrobu ginu. Tehdy jí na to ospale odpověděl: „OK. Pustíme se do toho, uvidíme, jak to dopadne.“

První zásilka sloního trusu jim přišla poštou z parku, ve kterém byli na safari. Pak následovalo období pokusů a omylů, než se manželům, kteří jsou oba vědci, podařilo vypracovat proces výroby ginu. Nyní již sbírají trus sami, holýma rukama.

Chuť svého ginu popisují jako "příjemnou, dřevitou, téměř kořenitou, zemitou". Chuť se podle nich mění podle ročního období a lokace. Láhve ginu jsou značené datem a souřadnicemi, které označují místo, kde byl trus sbírán. Láhev se prodává zhruba za 500 randů (780 Kč) a název pochází ze zuluštiny, kde indlovu znamená slon.

A jak vypadá samotná produkce? Na výrobu 3000 až 4000 láhví ginu je potřeba zhruba pět velkých pytlů trusu. Ten se nejprve usuší a rozdrobí a pak vymyje, aby se odstranily nečistoty a písek. Nakonec zůstanou pouze nestrávené zbytky ovoce, květů, listů a kůry. Ty se sterilizují a znovu usuší. Nakonec se zbytky vylouhují v ginu.

Gin často kupují turisté, kteří hledají jedinečný suvenýr a příběh, který by mohli vyprávět po návratu domů, uvádějí Ansleyovi. Jejich gin se proto kromě internetu prodává v ubytovacích zařízeních na safari či v bezcelních obchodech.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ynetmafia1@... ( 18. února 2020 12:07 )

Chci se setkat s chlapem nebo dívkou zdarma virtuální sex. Tento web zřídka navštěvuji. můj pravidelný profil, moje fotky a videa jsou zde http­://fre­exxx­.x251­.best

Schlafenberg ( 31. prosince 2019 13:09 )

Po tom se podělá stejně jako Havel

starypes ( 31. prosince 2019 09:50 )

Z hoven, Váňo, z hoven.

_zacotomame ( 31. prosince 2019 09:01 )

Cibetkový kafe je na tom podobně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud