Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Plný autobus se zřítil ze srázu: Nejméně 27 mrtvých na Sumatře, další jsou uvězněni ve vraku

Autor: ČTK - 
24. prosince 2019
07:42

Na indonéském ostrově Sumatra zemřelo při nehodě autobusu nejméně 24 lidí, informovala dnes tamní policie. Další lidé byli zraněni a odvezeni do nemocnice. Některé z obětí jsou stále uvězněny v autobuse, který se zřítil do 150 metrů hluboké strže, na jejímž dně teče řeka, píše AFP.

Autobus regionálního dopravce spadl ze silnice krátce před pondělní půlnocí (17:00 SEČ), uvedl mluvčí místní policie. „Prorazil betonovou bariéru a spadl do rokliny,“ vysvětlil mluvčí, podle kterého do nehody nebylo zapletené žádné jiné vozidlo.

Na místo se vydaly záchranné složky, které oběti vyprostily a zraněné odvezly do nemocnice. Záchrannou operaci v provincii Jižní Sumatra nicméně komplikuje obtížná přístupnost místa, které leží ve strmém svahu.

Autobus původně vyjel s 27 cestujícími, další ale přistoupili během cesty, přesný počet pasažérů proto policie nezná. Přeživší vypověděli, že v autobuse cestovalo okolo 50 lidí.

Dopravní nehody a neštěstí jsou na indonéském souostroví vzhledem k zastaralosti vozidel i infrastruktury poměrně časté. V září zemřelo nejméně 21 lidí při pádu autobusu do strže na západě ostrova Jáva. Několik měsíců předtím ve stejné oblasti zemřelo 12 lidí a další byli zraněni, když se jeden z cestujících autobusu pokusil převzít řízení a způsobil nehodu se dvěma osobními vozy.

tobedsgi ( 24. prosince 2019 08:01 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud