Sopka má 16. oběť, těla kapitána a průvodce stále hledají. Zemřela i patnáctiletá dívka

Aktualizováno -
15. prosince 2019
13:27
Autor: ČTK - 
15. prosince 2019
08:00

V nemocnici australského Sydney v sobotu zemřel muž zraněný při nedávné erupci sopky na novozélandském ostrově White Island. Počet obětí se tak zvýšil na šestnáct. Oznámil to dnes list The New Zealand Herald. Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko ostrova ve snaze najít těla dvou zbývajících obětí výbuchu. Další identifikovanou obětí je i mladá Zoe ( † 15) s nevlastním otcem Gavinem ( † 53).

Ve dvou nemocnicích v Sydney leží podle novozélandského listu osm zraněných, z nichž pět je v kritickém stavu. Lékaři se obávají, že počet obětí se může v příštích dnech dál zvýšit.

První identifikovanou obětí erupce byla studentka Krystal (†21), která byla na ostrově s otcem a sestrou. V neděli pak policie zveřejnila další jména. Jednou z obětí je i dívka Zoe Ella Hoskingová (†15) s nevlastním otcem Gavinem Brianem Dallowem. Všichni z Austrálie. 

Kapitána a průvodce stále nenašli

Na ostrov White Island byly vrtulníkem dopraveny dva potápěčské týmy, které se pokoušejí nalézt těla dvou dosud pohřešovaných obětí. Jejich pátrání zatím výsledek nepřineslo.

Dvě hledané oběti by měly být Novozélanďané, průvodce a kapitán lodi, která vozila turisty na ostrov, napsala agentura AP. V době pondělní erupce bylo na ostrově asi 47 turistů z Austrálie, USA, Německa, Číny, Velké Británie a Malajsie.

Video  Výbuch sopky: Řada mrtvých a zraněných, evakuace turistů na Novém Zélandu  - Reuters, Foto: Reuters, ČTK / AP - George Novak

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

offline ( 15. prosince 2019 16:06 )

Už to stačí, to jsou denně i dva články. A nejedná se o oběti. Lezli na činnou sopku, takže jim šlo právě o to. Jsou spokojení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud