Policie zmařila útok islamistů. Sháněli bomby a zbraně, zatčených v Dánsku je 20

Autor: ČTK - 
11. prosince 2019
18:18

Dánská policie ve středu po celé zemi provedla razie a zadržela přibližně 20 lidí v souvislosti s možnou přípravou islamistického útoku. Oznámili to ve středu dánští představitelé s upřesněním, že zatčení se pokoušeli získat výbušniny a palné zbraně.

Úřady ve středu podle agentury AP uvedly, že šlo o rozsáhlou a koordinovanou policejní akci založenou na podezření z přípravy „teroristických útoků s radikálním, islamistickým motivem“.

Severská země zažila naposledy útok radikálů v roce 2015, připomněla agentura Reuters. Tehdy útočník zastřelil muže před kulturním centrem, v němž se konala debata o svobodě projevu. Později zabil dalšího člověka u synagogy v centru Kodaně. Pachatel byl následně zabit po přestřelce s policisty, z nichž šest bylo zraněno.

Dánské úřady v posledních letech informovaly o zmaření několika atentátů. Některé z nich měly souviset s otištěním 12 karikatur proroka Mohameda v dánském tisku v roce 2005.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

murQ ( 11. prosince 2019 22:01 )

Pochvala, Dáni!
To my se likvidujeme sami.

Citronel ( 11. prosince 2019 19:28 )

Dokud nedojde k pořádnému,ale pořádnému masakru,tak se migranti budou řešit jako dosud,to je že se neřeší.Čím dříve k tomu masakru dojde,je otázka času kdy,ale dojde,tím pro Evropu lépe.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud