Námořník zastřelil v Pearl Harboru dva civilisty. Pak otočil zbraň proti sobě

Autor: ČTK, for - 
5. prosince 2019
07:00

Útočník na americké vojenské základně Pearl Harbor na Havaji zastřelil dva lidi a jednoho dalšího zranil, poté spáchal sebevraždu. Oznámila to v noci na čtvrtek podle agentury Reuters americká armáda. O motivu činu se úřady nezmínily.

„Máme potvrzené dva mrtvé. Jeden člověk je ve stabilním stavu v nemocnici. Mohu rovněž informovat, že na následky střelného zranění, které si očividně sám způsobil, zemřel i střelec. Ten byl předběžně identifikován jako námořník sloužící na USS Columbia,“ citoval Reuters kontradmirála Roberta Chadwicka. USS Columbia je jaderná ponorka při Los Angeles.

Identitu obětí armáda nezveřejnila, označila je ale za civilisty pracující pro ministerstvo obrany.

Incident se stal ve středu asi ve 14:30 místního času (čtvrtek 01:30 SEČ). Kvůli útoku byla základna uzavřena. Armáda podle portálu Hawaii News Now, který se odvolal na mluvčího základny, považuje útok za skončený a uvedla, že situaci má pod kontrolou.

Místní základnu, která je zhruba 13 kilometrů od Honolulu, využívá námořnictvo i letectvo. Útok se odehrál tři dny před výročím japonského útoku na Pearl Harbor ze 7. prosince 1941. Po tomto činu vstoupily Spojené státy do druhé světové války, když vyhlásily válku Japonsku. Následně nacistické Německo s fašistickou Itálií, které stály po boku Japonska, společně vyhlásily válku USA.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

niallho@... ( 18. února 2020 12:48 )

Máte rádi krásné dívky? Nejlepší sex seznamka. pojď a užívej si http­://top­girls­.x251­.best

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud