V kamionu smrti zemřeli i chlapci (†15). Zdrceným rodinám vrátili těla prvních obětí

Autor: ČTK - 
27. listopadu 2019
06:39

Těla prvních šestnácti z celkem devětatřiceti Vietnamců, kteří v říjnu zahynuli v chladírenském kontejneru nalezeném na jihovýchodě Anglie, se vrátila do Vietnamu. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovaly agentury AFP a Reuters.

Letadlo společnosti Vietnam Airlines přistálo v Hanoji dnes brzy ráno místního času „s šestnácti těly na palubě“, uvedla agentura AFP. Nyní by měla těla putovat k pozůstalým rodinám v provinciích Nghe An, Ha Tinh a Quang Binh. Zbylých 23 mrtvých by mělo do Vietnamu dorazit v následujících několika dnech.

Těla 39 Vietnamců se našla 23. října v chladírenském kontejneru na kamionu zaparkovaném v průmyslové zóně města Grays poblíž Londýna. Kontejner se dostal do Anglie z belgického přístavu Zeebrugge. Nejstarší oběti bylo 44 let, nejmladším dvěma chlapcům 15 let. Mezi mrtvými bylo 31 mužů a osm žen.

Podle agentury Reuters budou muset pozůstalí zaplatit repatriační poplatek ve výši 2208 liber (65.700 Kč). Vietnamské ministerstvo zahraničí v polovině listopadu uvedlo, že náklady uhradí a rodiny budou moci postupně dluh splácet.

V souvislosti s nálezem těl v Británii obvinili zatím dva muže – řidiče kamionu, 25letého Maurice Robinsona, který se v pondělí přiznal k účasti na pašování lidí, a 23letého Christophera Kennedyho. V Irsku na vydání do Británie čeká další muž, 22letý Eamonn Harrison, který podle britských úřadů řídil kamion cestou do belgického přístavu Zeebrugge. Další desítku lidí zadrželi policisté ve Vietnamu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud