Prezident skončil náhle v nemocnici. Bere jen léky na cholesterol, uklidňuje Trumpův lékař

Autor: ČTK - 
19. listopadu 2019
11:02

Americký prezident Donald Trump netrpí bolestmi hrudníku ani jinými akutními zdravotními potížemi a důvodem jeho sobotní návštěvy ve vojenské nemocnici Waltera Reeda byla rutinní prohlídka. Podle agentury Reuters to v pondělí uvedl prezidentův lékař Sean Conley.

Trumpova nečekaná návštěva vojenské nemocnice na předměstí Washingtonu vedla k řadě spekulací ohledně zdravotního stavu 73letého prezidenta, který obecně nedbá na rady lékařů, že by měl zhubnout a cvičit. Proslýchalo se mimo jiné, že prezident si stěžuje na bolesti na hrudi, což by mohlo naznačovat problémy se srdcem.

„Navzdory jistým spekulacím prezident nemá bolesti na hrudníku ani nebyl vyšetřován či léčen s žádnými naléhavými zdravotními problémy,“ napsal v prohlášení vydaném Bílým domem Trumpův lékař. „Abych byl konkrétnější, prezident neabsolvoval žádné speciální kardiologické ani neurologické vyšetření,“ konstatoval Conley.

„Jednalo se o rutinní, plánovanou prohlídku, která je součástí preventivní péče, jež je prezidentovi poskytována,“ dodal lékař. Trump podle něj stále užívá lék na snížení hladiny cholesterolu, která mu nyní byla naměřena nižší než při poslední, únorové prohlídce. Tehdy lékaři označili prezidentův zdravotní stav za velmi dobrý.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

liskabystrouska ( 20. listopadu 2019 08:33 )

anonym01

gejzovic ( 19. listopadu 2019 11:37 )

jsem zvedav jestli americane budou mit strach o jeho zdravotni stav tak jako cesi

anonym01 ( 19. listopadu 2019 11:16 )

ŽÁDNE JITRNICE A PEKNE BOBY A MENE TUCNE MOTYLE. CHTELO BY TO DIETU Z KOSTELECKYCH UZENIN, PANE PREZIDENTE!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud