"Hodný, tichý kluk" postřílel spolužáky: Střelil se, po hodinách zemřel s mámou u lůžka v nemocnici

Aktualizováno -
16. listopadu 2019
07:23
Autor: ČTK - 
16. listopadu 2019
06:53

Byl čtvrtek a ten den měl Nathaniel 16. narozeniny. Jako každý den se vypravil do školy, tentokrát s sebou vzal pušku. Tu vytáhl na školním dvoře a začal kolem sebe střílet. Dva lidi zabil, tři zranil, poslední náboj si nechal pro sebe. Nezemřel okamžitě, až po několika hodinách v nemocnici, uvedla agentura AP.

Nathaniel Tennosuke Berhow, podle učitelů klidný a tichý student, přišel ve čtvrtek ráno do školy v kalifornské Santa Claritě a na nádvoří z batohu vytáhl pušku. Pak začal střílet, sice metodicky, ale bez zjevného cíle. Zásobník vyprázdnil během čtvrt minuty, podle videa, které střelbu zachytilo, trval masakr přesně 16 vteřin.

Zabil dva spolužáky, 15letou Gracie a 14letého Dominika, a tři další zranil. Dvě postřelené dívky jsou mimo ohrožení života a z nemocnice budou propuštěny zřejmě o víkendu. Třetí zraněný chlapec byl po ošetření již propuštěn do domácího léčení.  

Poslední náboj si nechal pro sebe, ale rána do hlavy nebyla bezprostředně smrtelná. Podle policie chlapec zemřel v nemocnici v pátek odpoledne za přítomnosti své matky.

Útok se odehrál v den chlapcových narozenin. Podle policie nebyl nalezen žádný dopis na rozloučenou, vzkaz či deník. Motiv tak zatím zůstává neznámý.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 17. listopadu 2019 05:11 )

V USA je plno psychických narušených magorů !!

Monikay ( 16. listopadu 2019 10:23 )

to aby se mám zbláznila. umřel jí syn a navíc vrah.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud