„Perníková“ máma (25) porodila mrtvého chlapce. Policie ji žene k soudu za vraždu

Autor: tva - 
9. listopadu 2019
19:25

Pětadvacetiletá matka v americké Kalifornii byla zatčena a obviněna z vraždy svého dítěte, které porodila již mrtvé. Podle úřadů mělo novorozeně ve svém organismu vysokou koncentraci metamfetaminu. Informuje o tom americká stanice ABC.

Chlapec se dle zprávy tamního policejního oddělení narodil 10. září již mrtvý. Lékaři měli již zpočátku podezření, že jeho matka, Chelsea Beckerová (25), vystavila plod v době těhotenství návykovým látkám.

Koroner později oznámil, že chlapcova smrt byla vraždou, neboť dítě mělo v těle vysokou hladinu metamfetaminu. Beckerová se ve vazbě přiznala k tomu, že nejméně tři dny před porodem metamfetamin (u nás známý spíše pod názvem pervitin) skutečně užila.

Novorozenec měl v sobě pětinásobnou dávku

Seržant Justin Vallin navíc uvedl, že množství metamfetaminu, které měl novorozenec v sobě, představuje zhruba pětinásobnou dávku oproti hodnotám běžným u drogově závislých dospělých.

„Je to velmi smutný a znepokojující případ. Žena byla během těhotenství poučována hned několika zdravotnickými orgány o rizicích spojených s užíváním návykových látek v očekávání,“ řekl policista s tím, že jde již o Beckerové čtvrté dítě.

Ženě odebraly úřady už tři děti

Všichni tři předchozí potomci ženy byli z její péče odebrány úřady – právě kvůli její přetrvávající závislosti na drogách. Ve všech případech jde o děti mladší deseti let.

Beckerová je nyní zatčena a držena ve vazbě s kaucí ve výši pět milionů dolarů. Sama žena prohlásila, že se žádného provinění nedopustila. O tom však bude rozhodovat soud, který se má konat 19. listopadu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dusor ( 10. listopadu 2019 07:59 )

Konečne počujem aj dobrú správu !

Johnny English ( 9. listopadu 2019 21:29 )

liberalismus, demokracie není pro každého.

iFender ( 9. listopadu 2019 20:31 )

O spravedlnost se nebojim nebot v USA se s tim nemazli.U nas by soudce konstatoval "Vzdyt ma zivot jeste pred sebou" a za rok by to zase rozjela.Zatraceny €uro-Havloidni vazalsky stat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud