Archeologové jásají: Našli skryté tunely po templářích. Můžou vést k pokladu

Autor: kso - 
30. října 2019
19:01

Archeologové objevili skryté tunely, které postavili templářští rytíři, aby mohli pod zemí přemístit zlato do „věže pokladů”. Nalezli je pod pobřežním městem Akko v Izraeli. Templáři je používali před osmi sty lety. Kromě tunelů nalezli archeologové také zbytky přepychové templářské pevnosti.

Americký archeolog Dr. Albert Lin zveřejnil tento objev v dokumentu National Geographic. „Tito boží bojovníci jsou legendou, stejně tak jako jejich zlato. Během křížových výprav vedli templáři boj za Boha, za zlato a za slávu. Někde v Akku se nachází jejich velitelské středisko a možná také jejich poklad,” řekl v dokumentu. 

Linův tým pomocí technologie Lidar, což je metoda dálkového měření vzdálenosti podle výpočtu doby šíření paprsku laseru odraženého od snímaného objektu, prozkoumal plochu, jež byla pro rytíře důležitým místem při třetí křížové výpravě. Právě tento průzkum objevil tunely skryté pod městem a pomohl odhalit, jak templáři stěhovali zlato do bájné „věže pokladů”. Ta je ovšem pohřbena pod hlínou a kamením a není zatím jasné, zda je v plánu ji vykopávat.

Templářští rytíři byli velmi zbožní křesťané, kteří prosluli svým bojem během křížových výprav, kterých od 11. do 13. století proběhlo celkem devět. Jejich původním účelem bylo odstranit ze Svaté země kacíře. Izrael je doteď jedním z nejdůležitějších měst pro křesťanství, judaismus i islám. Křižáci, kteří do Izraele přišli, o islámu nevěděli a považovali ho za odnož křesťanství. Většina muslimů byla tedy ušetřena, zatímco tisíce židů bylo zmasakrováno.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Antonn Blha ( 30. října 2019 21:57 )

Který blb napsal tento článek? Než budete psát takovéto zmatečné informace nastudujte si prosím aspoň základy křížových výprav nebudete působit jako úplný diletant ohledně Templu a jeho rytířů🤮🤮🤮

anonym01 ( 30. října 2019 19:23 )

POKLAD JE, ZE JE VUBEC NASLI

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud