Pes zraněný při útoku na Bagdádího se zotavuje. Je to fena a jmenuje se Conan

Autor: ČTK, kal - 
29. října 2019
09:15

Při náročné a riskantní operaci jako jediný utrpěl zranění na americké straně, aspoň podle prezidenta USA Donalda Trumpa. Pes, který zahnal šéfa ISIS abú Bakra al-Bagdádího do slepého tunelu, se už ale zotavuje. Trump nechal odtajnit jeho fotku a časopis Newsweek přinesl s odkazem na bezpečnostní zdroje další podrobnosti – ve skutečnosti je to fena a jmenuje se Conan. Prý podle amerického komika Conana O’Briena.

Náčelník generálního štábu generál Mark Milley mimo to oznámil, že s pozůstatky abú Bakra Bagdádího naložili v souladu s mezinárodním právem. Podle zdrojů televize CNN byl vůdce Islámského státu pohřben do moře, stejně jako šéf Al-Káidy Usáma bin Ládin.

Smrt Bagdádího oznámil americký prezident v neděli. Na mimořádné tiskové konferenci řekl, že vůdce Islámského státu přišel o život v noci na sobotu při dvouhodinové operaci zvláštního amerického komanda na severozápadě Sýrie. Identitu teroristického předáka podle Trumpa potvrdily testy DNA. Podle amerického ministra obrany Marka Espera Američané vyzývali Bagdádího, aby se vzdal, on ale odmítl. Zemřel, když v tunelu, kam utekl, odpálil výbušninu.

Zůstane video z útoku na Bagdádího tajné?

Američané nyní podle generála Milleyho nemají v plánu zveřejnit fotografie a video z Bagdádího smrti, tyto materiály jsou stále tajné. Je ale možné, že je zveřejní v několika příštích dnech. Milley informoval novináře rovněž o tom, že pes, který byl při operaci zraněn, se uzdravuje. Pochvalně se pak na jeho adresu vyjádřil prezident Trump, který zveřejnil i snímek zvířete. A novináři se dopátrali i toho, že jde o fenu jménem Conan. Po zranění se jí ujali pohotově veterináři.

Esper na brífinku v Pentagonu prohlásil, že američtí vojáci nadále v Sýrii zůstanou, aby ochránili ropná pole, kterých by se mohl zmocnit Islámský stát či jiná teroristická organizace. Na dotaz, zda to znamená, že počet vojáků v Sýrii vzroste, ale odmítl odpovědět.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

satanas ( 30. října 2019 16:38 )

Proti SHARIKOVI je CONAN pouhy bridil!!

Ladic_pijan ( 29. října 2019 12:22 )

A co na to Andor Šándor? Ještě se k tomu nevyjádřil? Strašné....

anonym01 ( 29. října 2019 12:08 )

fenka. a zase ženska ma spasit svet

verka1 ( 29. října 2019 12:03 )

Pořád válčí kvůli ropě a zlatu. Vůdci jenom chtějí peníze a obyčejný člověk ať trpí ve válce.
Chudák pejsek ať se brzo uzdraví

nautilus ( 29. října 2019 10:23 )

co je to platné zabít vudce když stovky,možná tisíce si jich natahali do evropy elita dementu politiku EU!!! za tento zločin proti vlastním lidem budou brzy stíháni ještě větší zločinci!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud