Poslankyně podváděla. Na zkoušky za sebe posílala dvojnice, najala si jich osm

Autor: Darina Jíchová - 
22. října 2019
21:45

Poslankyni načapali při podvádění. Političku z bangladéšské vládnoucí strany Lidová liga Tamannu Nusratovou vyhodili z Otevřené univerzity v metropoli Dháka (BOU), kde si dělala bakalářský titul. Na zkoušky za sebe posílala najaté dvojnice. Podvod odhalila soukromá televizní stanice Nagorik, která natočila jednu z dvojnic přímo během zkoušky a konfrontovala ji po napsání testu, napsal deník The Guardian.

Nusratová za sebe svou náhradnici poslala celkem na 13 zkoušek, nejednalo se přitom vždy o jednu a tu samu ženu, politička si najala hned osm dvojnic. „Vyhodili jsme ji, protože spáchala zločin. A zločin je zločin, ať je jakýkoliv,“ uvedl rektor BOU a dodal: „Ukončili jsme její studium, u nás už nikdy nebude moct studovat.“

„Všichni o tom věděli“

„Dvojnice vydávající se za Nusratovou byly pod ochranou bodyguardů poslankyně. Všichni věděli, co se děje, ale nikdo proti tomu nic neřekl. Nusratová pochází z vlivné rodiny,“ sdělil tisku jeden ze zaměstnanců školy. Poslankyně odmítla skandál komentovat.

Podvádění při zkouškách nebo zveřejňování otázek testů před zkouškou jsou v Bangladéši velmi časté. Vysokoškolské úřady kvůli tomu často výsledky ruší a vypisují nové termíny zkoušek.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 22. října 2019 23:44 )

Na zkoušky za sebe posílala dojnice - takze nejen PLZEN

_zacotomame ( 22. října 2019 23:37 )

Jojo a co je pak za verbež v KSČM, když jsou takové sviňe v ODS?

cesky_novinar ( 22. října 2019 23:16 )

evidentně se inspirovala u zlodějské komunistické sekty ODS …v té je každý prašivý parařitní komouš, podvodník a zloděj

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud