Všude samé kozy. Ulice Madridu zaplavily stovky přežvýkavců, je to tradice

Autor: ČTK - 
20. října 2019
21:47

Ulice španělského hlavního města Madridu v neděli zaplavily ovce a kozy. Každoroční akce, která začala v roce 1994, umožňuje pastevcům využít svého práva zabrat si tradiční historické trasy k migraci svých hospodářských zvířat ze severního Španělska na zimní, jižnější pastviny. Informovala o tom agentura Reuters.

Před několika staletími trasa vedla zaostalým venkovem. V neděli však prochází přímo rušným centrem Madridu a některými jeho nejslavnějšími ulicemi.

Stádo provázeli hudebníci a tanečníci

Chovatelé platí mírný poplatek jako symbol potvrzení dohody s radou města z roku 1418. Poplatek za 1000 ovcí činí 50 maravedí, což jsou středověké měděné mince.

Turisté i místní obyvatelé zaplnili ulice, aby se podívali na mečící a zvonící průvod, který čítal 2000 ovcí a 100 koz. Stádo provázeli i hudebníci a tanečníci oblečení do regionálních venkovských krojů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 21. října 2019 05:08 )

Tam by se mi asi libilo

Nezadat ( 20. října 2019 23:13 )

Chudáci kozy,ženou je na střední východ aby se zastavila migrace, http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=X1x7­MuJqCcs

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud