Po útoku Afghánce u českých hranic zemřel druhý člověk. Byl to opatrovník vraha

Autor: sab, ČTK - 
18. října 2019
15:39

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. Dnes to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Rakouské úřady od první chvíle hovořily o zranění 32letého pracovníka ubytovny jako o velmi vážném a uváděly, že muž je v kritickém stavu. Třiatřicetiletý Afghánec se v pondělí s opatrovníkem sešel, aby si promluvil o své pracovní budoucnosti. Rozprava se ale změnila v hádku, která skončila útokem, při němž Afghánec muže bodl do hrudi.

Afghánec následně na kole odjel ke statku místního zemědělce, kterého podle policie zabil, a v jeho autě odjel. V tomto voze ho také policie v pondělí v noci u Lince zadržela.

Případ vyvolal velkou pozornost nejen v Rakousku, ale také v České republice. Zpočátku totiž nebylo vyloučeno, že se Afghánec pokusí utéct do Česka, proto byla česká policie v pohotovosti.

Ubytovna, ve které žilo asi dvacet žadatelů o azyl a ve které v minulosti bydlel i afghánský útočník, byla mezitím uzavřena. V rozhovoru na Life Radiu to oznámil šéf hornorakouské pobočky Rakouského červeného kříže Thomas Märzinger. Červený kříž, který zařízení provozoval, po útoku rychlé uzavření ubytovny přislíbil obyvatelům obce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

djaba ( 19. října 2019 07:14 )

Takhle nevypadá Afghánec . Máte jistě špatnou fotku .

starymlok ( 18. října 2019 22:04 )

Bože tady se zase sešlodnes dementů.

offline ( 18. října 2019 21:00 )

Fotografie je fake, nebo se jedná o afghánského imigranta z Evropy. Někdo si patrně spletl směr, kam se dnes utíká.

okluznifranta ( 18. října 2019 20:12 )

Nějakej inža, nebo doktor z Afriky, který se realizoval ...Takhle to myslela madam Merkel???

buban ( 18. října 2019 20:09 )

Jj, takovýchto obohatitelů jest v Evropě potřeba. Na zveřejněných fotkách se evidentně vysmívá neschopnosti EU jej vyhostit, respektive vrátit s plavacím kolem na moře.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud