Zavražděný Kuciak (†27) o něm psal poslední článek: Italský mafián jde na 9 let za mříže

Autor: ČTK - 
10. 10. 2019
12:21

Na devět let a čtyři měsíce poslal ve středu italský soud do vězení italského podnikatele Antonina Vadalu, o jehož aktivitách na Slovensku psal loni zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak. Informoval o tom dnes zpravodajský server Gazzetta del Sud. Vadala byl jedním ze sedmnácti obžalovaných, které soud shledal vinnými z pašování drog z Jižní Ameriky do Itálie.

Většina obžalovaných podle italského serveru pocházela z okolí města Locri v jihoitalském regionu Kalábrie. Podle soudkyně benátského soudu Francesky Zancanové vytvořili organizaci, která do Itálie dovážela ve velkém kokain z Jižní Ameriky. Nejméně v jednom případě přitom drogu vydávali za potravinový doplněk.

Jedním z odsouzených je také Antonino Vadala, o jehož působení na východním Slovensku psal zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak. V nedokončeném článku se věnoval italským podnikatelům, kteří jsou spojováni s mafií, i o Vadalových vazbách na blízké spolupracovníky tehdejšího slovenského premiéra Roberta Fica.

Pro Vadalu, který pochází z města Reggio di Calabria na jihu Itálie, podle stanice Reggio TV státní zástupce požadoval jedenáctiletý trest.

Vadala žil a podnikal na Slovensku a po vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové byl vydán do Itálie. Podle tehdejšího vyjádření slovenského prokurátora se italská stopa v případu Kuciakovy vraždy nepotvrdila. Z objednání Kuciakovy vraždy policie letos v březnu obvinila podnikatele Mariana Kočnera, o jehož kontroverzních aktivitách Kuciak rovněž psal.

Kromě Antonina Vadaly benátský soud poslal do vězení na pět let a deset měsíců také muže jménem Pasquale Edoardo Vadala. Zda je s Antoninem Vadalou v nějakém příbuzenském vztahu, ale není jasné.

Video Razie u Antonina Vadaly, o němž psal zavražděný novinář Kuciak (†27) - TV JOJ

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 10. října 2019 15:45 )

ANO - tento hnuj je takzvany "BLESK PREMIER"

fido2 ( 10. října 2019 13:23 )

Tak si ty placené informace strčte někam. Kdo by to četl. Je to pořád to samé....

PPP150W ( 10. října 2019 13:04 )

Blesk začíná být stále připosranější. Kde je Gott, není, nebo mizí diskuse, kde jsou migranti a cikáni, diskuse tabu. Hledáme člověka na fotografii co kradl, či loupil. Tam je cikán, nebo cikánka. Diskuse tabu. Migranti zaútočili na kamion-diskuse tabu. Nadávat se smí jen na politiky. Tomu říkáte nezávislé médium?

Zobrazit celou diskusi
Další videa