Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

„Hitler dělal chyby, ale ta infrastruktura!“ Pochvaloval si předseda parlamentu

Autor: ČTK - 
4. října 2019
05:37

Předseda egyptského parlamentu Alí Abdal Ál vyvolal pobouření Egypťanů, když ocenil Adolfa Hitlera za jeho projekty budování infrastruktury v Německu. Použil toto tvrzení k obhajobě rozvojových plánů egyptského prezidenta Abdal Fattáha Sísího a vysokých vládních výdajů. Zejména uživatelé sociálních sítí Ála rozhořčeně kritizují. Poškodil podle nich celý Egypt, kde se nedávno konaly protesty namířené proti Sísímu.

Hitler měl své chyby, ale to, co mu umožnilo rozšíření na východ a na západ, bylo vytvoření silné infrastruktury,“ řekl sedmdesátiletý Ál, který je profesorem práva. Nyní prohlašuje, že jeho výroky byly vytrženy z kontextu.

Při svém projevu požádal poslance, aby drželi minutu ticha na podporu prezidentova úsilí vybudovat moderní Egypt. Prohlásil, že infrastruktura, kterou vybudovalo Německo za Hitlera, může být příkladem pro celý svět.

 

Egypt začal před několika lety s ekonomickými úsporami a více než 30 procent obyvatel se potýká s chudobou. Nedávné protesty byly namířeny proti korupci, která panuje ve vládních a armádních kruzích, a která se týká hlavně projektů výstavby. Policisté pozatýkali stovky demonstrantů.

Ál podle uživatelů sociálních sítí svými výroky a přirovnáním Sísího k Hitlerovi poškodil postavení Egypta ve světě. Předseda parlamentu později řekl, že se Hitler dopustil "mnoha zločinů, které nelze schvalovat".

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině