Kandidát na prezidenta USA šel pod nůž. Sanders (78) o svém věku vtipkuje

2. října 2019
19:54

Demokratický kandidát na amerického prezidenta Bernie Sanders podstoupil chirurgický zákrok kvůli problémům se srdcem a až do odvolání ruší svá vystoupení i další akce. S odvoláním na zástupce Sandersova týmu o tom informovala agentura AP.

Osmasedmdesátiletý senátor pocítil v úterý nepříjemnou bolest na hrudi a vyhledal lékařské ošetření, uvedl v prohlášení Sandersův tým. Ukázalo se, že jde o problémy s průchodností tepen, zúžené tepny byly nakonec ošetřeny pomocí dvou výztuží, uvedl tým a dodal, že Sanders „už komunikuje a je v dobré náladě“.

Sanders měl být jedním z deseti demokratických uchazečů o křeslo prezidenta, kteří se objeví v Las Vegas na debatě o kontrole zbraní. Nedávno senátor zrušil i několik svých vystoupení v Jižní Karolíně, tehdy kvůli tomu, že přišel o hlas.

Senátor Sanders je nejstarším z demokratických kandidátů na hlavu Spojených států. O svém věku často vtipkuje, zejména když na předvolebních akcích hovoří s mladými voliči. Jeho poradci se ho ale snaží prezentovat jako kandidáta plného energie, poznamenala agentura AP.

Dosavadním favoritem zápasu o demokratickou nominaci do prezidentských voleb je bývalý viceprezident Joe Biden (76). Podle nedávného průzkumu veřejného mínění televize NBC a listu The Wall Street Journal Biden mezi demokraty vede s 31 procenty před massachusettskou senátorkou Elizabeth Warrenovu, která získala 25 procent hlasů. Za nimi následují Bernie Sanders (14 procent), Pete Buttigieg (sedm procent), Kamala Harrisová (pět procent) a Andrew Yang (čtyři procenta).

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Taurus70 ( 2. října 2019 21:39 )

Ten je kandidát pro zubatou a ne na prezidenta😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud