Před britským parlamentem se zkoušel zapálit muž. Policie „nesmírně odvážně“ zasáhla

Autor: ČTK, sab - 
1. října 2019
15:05

Londýnští policisté v úterý poblíž sídla britského parlamentu zadrželi neznámého muže. Ten se podle nich polil nejspíš hořlavinou. Podle televize Sky News u něj našli zapalovač, ke „vznícení“ ale nestihlo dojít. Při incidentu se nikdo nezranil. Policie informovala na twitteru, že muž zamířil do vazby na základě zákona o duševním zdraví.

„Muž byl v úterý zadržen na Parliament Square ve Westminsteru přibližně v 10:45 (11:45 SELČ) poté, co se polil něčím, co vypadalo jako hořlavá tekutina. Žádná zranění. Na místě jsou zdravotníci a muže kontrolují,“ uvedla londýnská policie.

Poslanec Huw Merriman na twitteru uvedl, že látka, kterou se dotyčný polil, zapáchala jako benzin. Muž prý stál vedle něj u vjezdu do parlamentního areálu. „Nesmírně odvážný zásah policistů, kteří mu nyní pomáhají,“ dodal.

Policie ještě před polednem místního času informovala, že v místě incidentu už neplatí žádná omezení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud