Trump si vybral nového poradce. Válečného štváče nahradí vyslanec pro rukojmí

Autor: ČTK - 
18. 9. 2019
16:20

Americký prezident Donald Trump oznámil, že hodlá do funkce svého bezpečnostního poradce jmenovat Roberta O'Briena, dosavadního zvláštního prezidentova vyslance pro záležitosti rukojmích. Trump to dnes napsal na twitteru. O'Brien nahradí Johna Boltona, který na prezidentovu žádost post nejdůležitějšího prezidentova poradce opustil minulý týden. Nový bezpečnostní poradce bude už čtvrtým, který byl jmenován během Trumpova působení v Bílém domě.

V Trumpově hledáčku pro významný post byl kromě O´Briena také Ric Waddell, který byl dříve zástupcem bývalého bezpečnostního poradce H. R. McMastera. Na seznamu byli rovněž Fred Fleitz, Boltonův spojenec, který působil jako jeho personální šéf, a Keith Kellogg, jenž je v současnosti bezpečnostním poradcem viceprezidenta Mikea Pence.

Jedinou ženou, o které Trump na post uvažoval, byla Lisa Gordon-Hagertyová, která nyní slouží jako náměstkyně pro jadernou bezpečnost na ministerstvu energetiky.

Trump se zbavil válečného štváče

Trump uvedl pro odvolání Boltona několik důvodů. Jednak o něm poznamenal, že nevycházel dobře s dalšími členy administrativy. Také podle prezidenta svým postojem rozhněval severokorejského diktátora Kima Čong-una. Od severokorejské diplomacie si Bolton vysloužil přezdívku „válečný štváč“.

Trump následně také uvedl, že s Boltonem nesouhlasil ani v záležitosti Venezuely. Bolton totiž nezavrhoval vojenský zásah zaměřený na sesazení autoritativního režimu Nicoláse Madura.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa