Mouchy zaplavily celou vesnici. Místní dusí puch, zle ukázali na drůbežárnu

Autor: blv - 
11. září 2019
22:45

Mouchy jsou úplně všude. „Sbíráme je do pytlů,“ stěžují si místní. A není to nadsázka. Houfy hmyzu mají doma a na ulici je o strach se nadechnout. V místním obchodě jdou spreje na jeho hubení na dračku, ale je to marné. A k tomu všemu je kolem cítit hrozný smrad. 

„Všude jsou mouchy, to není možné. Prádlo se nedá pověsit. Smrdí! Tohle že jsou mouchy? To jsou mutanti,“ stěžuje si Fljora Sajfetdinovová, která žije ve vesnici Kamyšovka v Čeljabinské oblasti. Místní obyvatelé, jak je ukázal ve své reportáži televizní kanál Tvzvezda.ru, jsou zoufalí. Mouchy dělaly problémy i při natáčeni a vesničani štábu ukazovali pytle, do kterých je sbírají. 

Veškerý boj se záplavou much je marný. „Mám sprej, mucholapku a plácačku. A nic nepomáhá. Třikrát denně musíme vystříkat místnost, kde žijí děti,“ naříká další z místních obyvatelek Alija Děrjabinová. Také ona, stejně jako celá vesnice, podepsala výzvu k místním úřadům, aby zakročily. Ty ale tvrdí, že proti mouchám jsou bezmocné. 

Obrovské roje much se ve vesnici objevily, když místní drůbežárna začala po tunách na nedaleké pole vyvážet slepičí trus. Souvislost se jeví zcela jasná.

Podle drůbežářů se nic katastrofálního neděje. „Možná to způsobila drůbežárna. Ale zapáchá podle plánu a vyrábíme taky podle plánu,“ prohlásil výkonný ředitel závodu Aleksandr Kuzjuberdin a dodal, že letos prostě bylo příliš horké léto a mouchám se velmi dařilo.

Boj nešťastných vesničanů s mouchami a drůbežáři možná nakonec rozhodnou média. Při jejich příjezdu se vedení závodu „rozhoupalo“ a pole se slepičími výkaly posypalo chemikáliemi.

peyotl ( 12. září 2019 06:45 )

drůbežárnu jsme znemožnili tak postavili v obytné zoně bioplynku a občane drž hubu

snehulak ( 12. září 2019 05:43 )

No jak jinak. Ten Putin to v Rusku prostě vede od deseti k pěti. Mucholapky nefungují, sítě do oken nejsou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud