Potupa pro extremistu Kotlebu. Manželka žádá o rozvod, „pláchla“ se synem do Egypta?

7. září 2019
16:34

Šéf slovenské populistické strany LSNS a neúspěšný kandidát slovenských prezidentských voleb Marian Kotleba (42) se rozvádí. Jeho o 18 let mladší manželka Frederika se i s malým synem odstěhovala a podala žádost o rozvod, teď se pár dohaduje o výživné. S informací přišel server Nový Čas, který poukazuje na to, že se Kotleba snažil rozpad manželství, které trvalo pět let, ututlat. Pikantní na celém příběhu je i to, že Kotlebova žena i se synem zřejme „pláchla“ do převážně muslimského Egypta, což je pro politika, který ostře vystupuje proti migraci a bývá označován za neofašistu, potupa.

Kotleba i jeho stále ještě manželka Frederika se k rozvodu nevyjadřují, Nový čas ale získal listiny, podle kterých už žena podala žádost o rozvod na okresní soud v Banské Bystrici. Kotleba se ale prý rozvodu „zuby nehty“ brání a odmítá rozpad manželství uznat. Frederika s politikem už víc než půl roku, konkrétně od ledna, nežije. „Její stanovisko je, že chce rozvod a tečka. Řekla mu, že s ním být nechce, že k němu nic necítí. Že když už podá žádost o rozvod, tak je to vážná věc, že ji nebude stahovat,“ řekl Novému Času zdroj z okolí Kotlebovy ženy.

Kotleba se brání a tvrdí, že je to jinak a že mají fungující domácnost. Snaží se také přesvědčit, že i když se Frederika od společných aktivit distancuje, tak on chce trávit volný čas v kruhu rodiny, kterou finančně podporuje, platí hypotéku či školku.

„Pláchla“ žena i se synem do Egypta?

Vážné krizi napovídá i to, že Kotleba si v posledních měsících několikrát vyjel na návštěvu do Egypta, ovšem bez manželky. Nový čas ho nachytal na bratislavském letišti hned dvakrát po návratu z letoviska Hurghada. Poprvé v doprovodu rodinné známé, podruhé se synem. Kotleba to později vysvětloval tím, že jeho manželka přiletěla z dovolené dřív. 

Manželka Mariana Kotleby Frederika.Manželka Mariana Kotleby Frederika. | Nový Čas

Časté výlety šéfa nacionalistické strany, která ostře vystupuje proti migraci, do převážně muslimského Egypta, vyvolávají rozruch. Rodinný známý Novému času řekl, že Kotleba tam jezdí právě za svým malým synem. Frederika podle něj dlouho uvažovala o stěhování do zahraničí. A právě to se bude řešit i během rozvodu. Sociální pracovníci ji totiž nedokázali zastihnout. „Kotleba řekl úřadu, že jeho žena je na dovolené v Egyptě i se synem. Ona ale nereaguje na telefonáty úřadu ani písemné výzvy,“ řekl Novému Času zdroj.

Bitva o výživné

Hlavní problém, který bude pár během rozvodu řešit, jsou peníze či výživné na syna. Kotlebův oficiální příjem jsou 4 tisíce eur, tedy asi 108 tisíc korun měsíčně. Na manželku a syna prý ale přispívá jen zlomek, konkrétně asi 5 tisíc korun měsíčně. Frederika žádá na malého chlapce výživné ve výši 800 eur, tedy přibližně 20 tisíc korun. „Marian měl původně s 8100 eury souhlasit, viděl ten návrh předtím, než ho podala, ale teď s tím má problém,“ doplnil zdroj Nového Času.

Kotleba se potýká s více problémy. Po sešupu ve volebních výsledcích preference jeho partaje dál padají. Poslanec jeho strany Milan Mazurek přišel o mandát a má zaplatit pokutu skoro 300 tisíc za xenofobní výroky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Adam. ( 7. září 2019 21:29 )

Ten má 42 let vypadá minimálně na 65 let

doktormediciny ( 7. září 2019 21:20 )

Hm no..Doma na to nestgqaci a dere sedo politiky

starymlok ( 7. září 2019 19:10 )

Vypadá ten čobol jak masový vrah

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud